UWAGA!

Zmiana warty w elbląskiej policji

 Elbląg, Uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta i powierzenie obowiązków nowemu
Uroczyste pożegnanie dotychczasowego komendanta i powierzenie obowiązków nowemu (fot. Jakub Sawicki, KMP Elbląg)

Nasze wcześniejsze informacje się potwierdziły. W czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie insp. Roberta Muraszko, komendanta policji w Elblągu, który przeszedł na emeryturę. Nowym komendantem został mł. insp. Tomasz Piaskowski.

46-letni Robert Muraszko pełnił funkcję komendanta miejskiego policji w Elblągu od 2016 roku, od 2008 roku był zastępcą komendanta. W policji służył blisko 27 lat. W czasie swojej służby związany był także ze Sztabem Policji oraz Wydziałem Prewencji.

- Odznaczany był m.in.: Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju“, Złotą Odznaką Zasłużony Policjant, Brązową Odznaka za Zasługi w Pracy Penitencjarnej, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej oraz Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

  Elbląg, mł. insp. Tomasz Piaskowski, nowy komendant policji w Elblągu
mł. insp. Tomasz Piaskowski, nowy komendant policji w Elblągu (fot. KMP w Elblągu)

Odchodzącego komendanta pożegnali: parlamentarzyści, władze miejskie, powiatowe, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele współpracujących instytucji oraz koledzy i przyjaciele – informuje Komenda Miejska Policji. Na uroczystość nie zaproszono mediów.

Obecny na uroczystości mł. insp. Paweł Krauz, p.o. komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie, powierzył obowiązki komendanta elbląskiej jednostki mł. insp. Tomaszowi Piaskowskiemu, dotychczasowemu pierwszemu zastępcy komendanta miejskiego policji w Elblągu.

Nowy komendant służy w policji od 1992 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku, a także ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W latach 2005-2007 był naczelnikiem sekcji patrolowo interwencyjnej KMP w Elblągu, następnie do 2012 r. zastępcą naczelnika wydziału prewencji, a w latach 2012-2016 – naczelnikiem wydziału ruchu drogowego. Zastępcą komendanta policji w Elblągu został we wrześniu 2016 r.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama