UWAGA!

Zmiany w miejskiej komunikacji na czas zawodów Garmin

 Elbląg, Zmiany w miejskiej komunikacji na czas zawodów Garmin
fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl

W niedziele startuje Garmin Iron Triathlon Elbląg. Na ulicach pojawią się biegacze i rowerzyści. Aby umożliwić im sportową rywalizację, na kilka godzin zmienione zostaną rozkłady jazdy niektórych autobusów i tramwajów.

W związku z organizacją imprezy sportowej "Garmin Iron Triathlon Elbląg" w niedzielę od godz. 8:00 do 16:00 na następujących liniach wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany:

Linia nr 1 - Zawieszone zostaje funkcjonowanie linii - od ok. 8:00 do 16:00

Linia nr 3 - Tramwaje w obu kierunkach będą kursowały objazdem przez ul. Płk Dąbka - Królewiecką - Plac Słowiański - od ok. 8:00 do 16:00

Linia nr 11 - Do godz. ok. 14:30 funkcjonowanie linii zawieszone ze względu na brak możliwości wytyczenia objazdu.

Linia nr 12 - W kierunku ul. Warszawskiej - al. Odrodzenia - Płk Dąbka - 12 Lutego - Hetmańska - Tysiąclecia.

Linia nr 14 - W kierunku ul. Nowodworskiej - objazd od 12 Lutego - Hetmańska - Tysiąclecia.

Linia nr 15 - W kierunku ul. Skrzydlatej - objazd od 12 lutego - Hetmańska - Tysiąclecia - Malborska.

Linia nr 21 - W kierunku dworca objazd od ul. Robotniczej przez Brzozową - Płk Dąbka - 12 Lutego - Hetmańska do al. Grunwaldzkiej.

Autobusy i tramwaje będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasach objazdu. Ze względu na zmiany w organizacji ruchu, w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym dniu mogą wystąpić zakłócenia w realizacji rozkładu jazdy.

ZKM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo dla ZKM, ale organizatorzy nie staneli na wysokosci zadania. Nie ma informacji ktore ulice bedą zamknięte. Niektorzy musza wyjechac i uzyc do tego samochodow. Skad mam wiedziec gdzie postawic samochod jak nie ma informacji o wyłaczonych z ruchu ulicach.
 • redaktor @Jerzy Lebioda - Wkrótce opublikujemy informację o zamkniętych ulicach na czas zawodów.
 • Najlepiej maja mieszkańcy od Mazurskiej do Nowakowa, Rubna. Na znakach pojawiła się kartka że od 8:30 do 14:00 nie ma wyjazdu, nie ma alternatywy. Jak ktoś np. Wylatuje na wakacje i miał plan wyjechać np o 10 to musi albo wyjechać wcześniej albo ma pecha. Super że mam imprezę taka w Elblagu jednak zamykanie osiedli bez alternatywnego wyjazdu jest chyba czymś co nie powinno mieć miejsca.
 • @Miły gość - Dokładnie, pisałem o tym wcześniej, no ale cóż. Będziesz dla innych malkontentem. Ale alternatyw brak.
 • @Miły gość - Kilka godzin chyba wytrzymacie bez aut. Jak ktoś wylatuje na wakacje to może przecież spędzić weekend w okolicy lotniska.
 • Jak mają dojechać lub dojść pieszo do pracy osoby pracujące w Browarze, Enerdze i innych przy ulicach Browarnej, Elektrycznej, Pilawskiej? Rozumiem, że tylko pieszo np. przez Park Modrzewia?
 • @redaktor - O godz, 10,wyjeżdzam z ul Pływackiej na wczasy, i nikt mnie nie zatrzyma, rozjadę wszystkich, kto będzie próbował mnie nie wypuścić z ulicy, Organizujcie sobie na lotnisku, albo gdzieś poza miastem, my też jesteśmy ludzmi i mamy swoje prawa, i nikt mnie nie będzie ograniczał,
 • @emerytka - A zaszczepiłseś się?? bo już zostałeś ograniczony
 • @emerytka - Typowy roszczeniowy koscielno- kaczy odpad ludzki z ciebie. Mam nadzieję że po "rozjechaniu wszystkich "zostaniesz zastrzelona w pościgu mento
 • Zamykanie możliwości wyjazdu ulicą Mazurską jest ograniczeniem praw obywatelskich które mogą być wprowadzone tylko i wyłącznie w stanie klęski żywiołowej lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonego na terenie całego kraju. Zakazanie możliwości poruszania się całkowitego drogą jest naruszeniem praw do wolności i swobody przemieszczania się. Organizator ma obowiązek tak rozwiązać ten problem aby mieszkańcy i użytkownicy tej ulicy mieli możliwość przemieszczania się w dowolny sposób.
 • @emerytka - Z Pływackiej, no tak. .. To wszystko tlumaczy
 • Dodam jeszcze że w obowiązku organizatora jest zapewnienie alternatywnych możliwości korzystania z ul. Mazurskiej, a gdy takiej mozliwości nie ma, zaprzestanie całkowitego zamknięcia ruchu. Prawnie jest to niedopuszczalne aby taka sytuacja miała miejsce.
Reklama