UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na zmiany w oświacie

 
Elbląg, Jerzy Wilk w towarzystwie Marka Pruszaka mówił o planowanych zmianach w oświacie
Jerzy Wilk w towarzystwie Marka Pruszaka mówił o planowanych zmianach w oświacie (fot. Anna Dembińska)

Kampanii wyborczej odcinek kolejny. Tym razem Jerzy Wilk zabiera głos w sprawach związanych z oświatą. Odprawy dla nauczycieli odchodzących na emeryturę, wyższy dodatek dla wychowawców, stypendia dla 7- i 8-klasistów oraz likwidacja tzw. godzin karcianych - to obiecuje, że zrobi, jeśli zostanie prezydentem Elbląga.

- Zobowiązuję się, że nauczyciele odchodzący na emeryturę nadal będą otrzymywali odprawy w wysokości 15 tys. zł - zadeklarował podczas dzisiejszej (26 października) konferencji prasowej kandydat Prawa i Sprawiedliwości. - Wprowadzono je tak, jak ja wprowadziłem odprawy dla urzędników, którzy otrzymywali comiesięczny dodatek do pensji w wysokości 500 zł po to, by podnieść im podstawę i by chętnie zwalniali miejsca dla młodszych. Jednak nauczyciele przestali odprawy otrzymywać i czują się zawiedzeni.
       Kolejny pomysł Jerzego Wilka na poprawę sytuacji w oświacie to zwiększenie dodatku dla wychowawców klas.
       - To ciężka praca, której nikt nie chce wykonywać, a dodatek wynosi 160 zł. Od marca 2019 r., czyli od drugiego semestru, chcę go podnieść do 300 zł - kusi wyborców Jerzy Wilk. - Kilka miast wprowadziło już ten eksperyment i zostało to przyjęte z uznaniem środowiska nauczycielskiego.
       Punkt trzeci na liście obietnic Jerzego Wilka: stypendia dla 7- i 8-klasistów.
       - Zlikwidowano gimnazja, a ci uczniowie zostali teraz pominięci - wskazuje kandydat na prezydenta Elbląga. -  A należy im dać stypendia za wybitne osiągnięcia.
       I na zakończenie "karciane rozdanie".
       - Obiecuję, że całkowicie zlikwiduję tzw. godziny karciane, czyli te, kiedy nauczyciele muszą pracować za darmo - deklaruje Jerzy Wilk. - Formalnie niby tych godzin ich nie ma, ale dyrektorzy różnie je nazywają np. wolontariatem i wymagają od nauczycieli pracy po godzinach. A ci przecież i tak mają szereg obowiązków: muszą sprawdzić sprawdziany, przygotować się do lekcji. Niech to będzie jasne, prezydent miasta nakaże dyrektorom szkół likwidację godzin karcianych. Nie będzie zgody na samowolę dyrektorów.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lubię pracować po lekcjach z młodzieżą lub dla nich, tak przejawia się mój patriotyzm. Nie lubię przekupstwa. Gorliwy nauczyciel
 • "zwiększenie dodatku dla wychowawców klas. - To ciężka praca, której nikt nie chce wykonywać, a dodatek wynosi 160 zł. " Dwie sprawy: 1)wysokość dodatku ustala Rada Miasta- mieliście większość i co? 2) nikt nie chce? - znam osobę, która miała wychowawstwo 5 klas - co miesiąc 800zł. można? można
 • Pomysły się nagle znalazły? A kto hamował je wcześniej? Cosik z pamięcią cieniutko? Czyżby skleroza?
 • RobertKoliński Panie pośle Jerzy Wilk, jeśli chce Pan zwiększyć swoje poparcie przed drugą turą wyborów, to proszę również zadeklarować publicznie wsparcie dla miejskiego programu szczepień (np. przeciw grypie czy innym chorobom "dziecięcym") dla nauczycieli, którzy pomimo faktu przynależności do grupy zwiększonego ryzyka nie otrzymują ani żadnej rekompensaty za szczepienia ochronne, ani żadnym tego rodzaju programem nie są dotychczas objęci. Docenią to nie tylko wyborcy z tej grupy zawodowej, ale również co mądrzejsi rodzice uczniów, którzy wraz z rozpoczęciem się roku szkolnego/jesieni są znacznie częściej narażeni na zachorowania. Podpowiadam Pańskim umiarkowanie umiejętnym sztabowcom z prostego powodu - kandydat Wróblewski chce mieszkańcom zaorać basen, a bardzo nam się taka perspektywa i aspołeczna postawa obecnego włodarza nie podoba;
 • dzieci uczą sie na dwie zmiany. szkoły mają problem brak sali gimnastycznej. Czy tak trudno jest postawic plandekowe sale gimnastyczne przy wszystkich szkołach w Elblągu. Obecny prezydent zapomina o tym. Tak samo jak zapomniał że zlikwidował miasteczko rowerowe a pozostała karykatura. Wstyd -gdzie dzieci mają się uczyc jazdy na rowerkach i przepisów.
 • Wygra PIS jak da 32 mln na tramwaje w Elblągu. TYLE dostał olsztyn od PIS na tramwaje.
 • Reforma w oświacie: płaska ziemia, kreacjonizm, religia na każdych studiach, zmniejszyć ilość obowiązkowych klas podstawowych. Efekt: znowu zaczną się religijne cuda, księża będą wniebowzięci już tu na ziemi. Wiem do czego zmierzacie.
 • Większość w Radzie Miasta, przewodniczący nauczyciel i co do tej pory problemu nie było. A może Pan Prusak ma być wychowawca klasy i to dlatego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  Rodzic(2018-10-26)
 • RobertKoliński Inną sprawą, którą uważam warto żeby PiS przyszpilił ob. włodarza w ostatnim tygodniu kampanii czy poniedziałkowej debacie, jest sprawa korupcyjnego Budżetu Obywatelskiego, który jest w sposób skandaliczny i bezprawny wykorzystywany przez dyrekcje szkół oraz władze miejskie do załatwiania inwestycji szkolnych i instytucjonalnych, w dodatku z całkiem nielegalnym wykorzystywaniem młodzieży szkolnej i ich rodzin do zbierania poparcia pod tego rodzaju projektami. Tajemnicą poliszynela w mieście jest fakt, że działania te odbywają się nie tylko z lekceważeniem uczciwego współzawodnictwa mieszkańców o środki z BO, ale również przy jawnym łamaniu prawa przez dyrekcje szkół (RODO, ochrona danych osobowych, wielokrotne głosowanie ze szkolnych kont, agitacja w szkole, przekupstwo uczniów etc. ). Podejmijcie racjonalizację systemu rozdziału środków w ramach BO np. poprzez wyłączenie szkół i jednostek miejskich z programu i macie kolejne głosy aktywniejszej części mieszkańców.
 • Ale pisiorzy już zmienili oświatę, co nie?
 • Wszystko obiecuje, a po wyborach, no nie ma w budżecie pieniędzy. Ważne żeby wygrać. To taki sam fałsz, że wiadukt na zatorzu jest niebezpieczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  6
  Aby wygrać wszystko obiecam(2018-10-26)
 • Panie Wilk, nie jest Pan na bieżąco co dzieje się w oświacie. Godziny karciane zostały zniesione 3 lu 4 lata temu
Reklama