UWAGA!

„Dlaczego nie kandyduję”

 Elbląg, Maria Kosecka
Maria Kosecka (fot. Anna Dembińska)

Maria Kosecka, radna pięciu kadencji w elbląskim samorządzie, nie wystartuje w tegorocznych wyborach. To jedna z największych niespodzianek obecnej kampanii. Dlaczego podjęła taką decyzję?

„Poznaliśmy listy kandydatów na radnych Rady Miasta Elbląga. Niektórzy zauważyli mój brak na tych wykazach” - pisze Maria Kosecka w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu. „Jest to konsekwencja uprzednio podjętych decyzji. Przypomnę, że w grudniu 2014r wystąpiłam z klubu radnych PO. Postanowienie to było poprzedzone analizą działań i intencji osób zgromadzonych w partiach politycznych. Jako osoba bezpartyjna wierzyłam w ideę budowania miasta, w którym wszystkim mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Niestety idea ta w zderzeniu z partyjniactwem i słabościami lokalnych polityków spowodowała, że działałam jako radna niezależna. Po pięciu kadencjach w elbląskim samorządzie nie przystąpiłam do kolejnych wyborów. Była to świadoma decyzja, skutkująca przystąpieniem do nowego projektu, który sobie wytyczyłam. Czasami bowiem trzeba wykonać krok wstecz, aby w następnym ruchu pokonać dwa. Takie plany mam na najbliższą przyszłość. Moja działalność to troska o sprawy społeczne i w tym zakresie szczególne miejsce mają sprawy bezpieczeństwa. Są to zagadnienia, którymi dalej zamierzam się poświęcać i chcę to realizować na nowej płaszczyźnie” - napisała Maria Kosecka.
       Jaki to płaszczyzna? Na razie Maria Kosecka nie zdradza takich informacji. - Przyjdzie na to czas – stwierdziła.
       Maria Kosecka jest radną od pięciu kadencji elbląskiego samorządu (w latach 1994-2006 oraz od 2010 r. do dzisiaj). Jest rodowitą elblążanką, ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim, a także studia podyplomowe w zakresie zarządzania funduszami unijnymi. W Radzie Miejskiej zajmuje się sprawami społecznymi i bezpieczeństwa. Jej praca została doceniona przez mieszkańców, którzy w ostatnich wyborach w 2014 roku oddali na nią najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama