UWAGA!

Kandydaci na prezydenta już głosowali

 
Elbląg, Kandydaci na prezydenta już głosowali
fot. AD, MS

Trwa druga tura wyborów samorządowych. Obaj kandydaci na prezydenta miasta już głosowali, jeden o godz. 11, drugi godzinę później. Tradycyjnie do urn poszli z najbliższymi. Zobacz zdjęcia.

O godzinie 11 w lokalu wyborczym w Technikum Mechanicznym przy ul. Komeńskiego głosował poseł Jerzy Wilk. Tradycyjnie towarzyszyła mu małżonka Teresa.
       - Wszystko, jak zwykle, w rękach wyborców - stwierdził z uśmiechem kandydat na prezydenta Elbląga. - Każda tura to nowe rozdanie. Zmieniłem trochę sposób prowadzenia kampanii i formę, inna grafika i spot.
       Jaką frekwencję przy urnach wyborczych podczas dogrywki prognozuje?
       - Frekwencja, jak obserwuję, jest chyba niższa - stwierdził Jerzy Wilk. - Chciałbym by jak najwięcej osób głosowało, bo i wtedy mandat tego prezydenta jest silniejszy. No, ale zobaczymy. Czekam spokojnie na wynik wyborów i przyjmę z pokorą każdy - zakończył.
       Z kolei jego kontrkandydat, Witold Wróblewski, zagłosował w lokalu wyborczym przy ul. Bałuckiego o godz. 12. Na głosowanie przyszedł wraz z żoną Dorotą. 
       - Mam nadzieję, że frekwencja nie będzie mniejsza. Poprzednio [dwa tyg. temu - red.] przyszło więcej osób niż cztery lata temu, co mnie bardzo cieszy, to święto demokracji - mówił. - Ludzie przychodzą i głosują w tych najważniejszych dla nich sprawach, bo decyzje prezydenta czy Rady Miejskiej będą dotyczyły ich codzienności. 
      
      
A,mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jeśli głosowaliscie na wróbla, to nie miejcie teraz żadnych pretensji, co do stanu rozwoju miasta, bezrobocia, poziomu życia w Elblągu.
 • Jak wrobel wygra to źenada. Siedzi od 25 lat tylko stołki zmienia. Jak przyszedł po Wilku to swije towarzystwo od Słonimy sprowadził. Nawet poprawnie wysłowić się niecpotrafi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  19
  wyborca3(2018-11-04)
 • A ja oglądałem bajki. O wróbelku elemelku i o czerwonym kapturku. Ta pierwsza ma bardzo pozytywne przesłanie, wróbelek ma ciekawe pomysły i jest taką miłą postacią, fajnie się ogląda. W tej drugiej natomiast jest zły wilk. Ale jak to bajce wszystko dobrze się kończy i knowania złego wilka skończyły się fiaskiem. No i dlatego chciałbym polecić je wszystkim, dzieciom oraz dorosłym, jako przesłanie na życie, jak należy postępować żeby zasługiwać na sukcesy i otrzymać nagrodę i jednocześnie jako przestroga, że złe występki kończą się karą i że przez takie a takie niegrzeczne zachowanie jest kara.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  mieszkaniec-mieszaniec;)(2018-11-04)
 • Jeśli głosowaliscie na wilka, to nie miejcie teraz żadnych pretensji, co do stanu rozwoju miasta, bezrobocia, poziomu życia w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  5
  Realista2(2018-11-04)
 • Wilk - czy to ten kowboj z plakatów rozwieszonych w Elblągu? :) Jak on miał wygrać z taką kampanią :))) Wyglądał na tych plakatach jakby zapraszał do cyrku. Ja wiem, że polityka to cyrk, ale żeby się tak dosłownie odkryć :)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Hahaha(2018-11-04)
 • Żadnych mieć nie będziemy
Reklama