UWAGA!

Wróblewski i Missan w drugiej turze? Tak głosują Czytelnicy

 Elbląg, (graf. Andrzej Kraśkiewicz)
(graf. Andrzej Kraśkiewicz)

Gdyby o wynikach wyborów decydowały osoby, biorące udział w sondzie portEl.pl, to w drugiej turze zmagań o fotel prezydenta Elbląga wzięliby udział Witold Wróblewski i Michał Missan. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się 21 października.

17 września mija termin zgłaszania kandydatów na radnych w wyborach samorządowych, 26 września – kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W Elblągu poznaliśmy dotychczas czterech kandydatów do fotela prezydenta miasta. Oprócz urzędującego prezydenta Witolda Wróblewskiego (startuje z własnego komitetu z poparciem PSL i SLD) są to: Stefan Rembelski (Kukiz '15), Michał Missan (Koalicja Obywatelska, czyli PO i N) i Jerzy Wilk (PiS).
       Na jakie poparcie mogą liczyć? To chcieliśmy sprawdzić w naszej pierwszej wyborczej sondzie, która trwała przez ponad tydzień. By ograniczyć możliwość manipulacji, głos można było oddać dopiero po zalogowaniu się do naszego serwisu i to na konto, które istniało przed 1 września 2018 roku.
       Wyniki sondy prezentujemy na grafice obok. Zaznaczamy, że to są wyniki sondy, a nie sondażu wyborczego. Nie są więc one reprezentatywne. Jesteśmy jednak ciekawi, czy chociaż w części potwierdzą się 21 października, przy wyborczych urnach. Kolejną sondę wyborczą przeprowadzimy po 26 września, gdy już będą znane wszystkie nazwiska kandydatów na prezydenta Elbląga.
      
RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama