UWAGA!

Wróblewski i Missan w drugiej turze? Tak głosują Czytelnicy

 Elbląg, (graf. Andrzej Kraśkiewicz)
(graf. Andrzej Kraśkiewicz)

Gdyby o wynikach wyborów decydowały osoby, biorące udział w sondzie portEl.pl, to w drugiej turze zmagań o fotel prezydenta Elbląga wzięliby udział Witold Wróblewski i Michał Missan. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się 21 października.

17 września mija termin zgłaszania kandydatów na radnych w wyborach samorządowych, 26 września – kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W Elblągu poznaliśmy dotychczas czterech kandydatów do fotela prezydenta miasta. Oprócz urzędującego prezydenta Witolda Wróblewskiego (startuje z własnego komitetu z poparciem PSL i SLD) są to: Stefan Rembelski (Kukiz '15), Michał Missan (Koalicja Obywatelska, czyli PO i N) i Jerzy Wilk (PiS).
       Na jakie poparcie mogą liczyć? To chcieliśmy sprawdzić w naszej pierwszej wyborczej sondzie, która trwała przez ponad tydzień. By ograniczyć możliwość manipulacji, głos można było oddać dopiero po zalogowaniu się do naszego serwisu i to na konto, które istniało przed 1 września 2018 roku.
       Wyniki sondy prezentujemy na grafice obok. Zaznaczamy, że to są wyniki sondy, a nie sondażu wyborczego. Nie są więc one reprezentatywne. Jesteśmy jednak ciekawi, czy chociaż w części potwierdzą się 21 października, przy wyborczych urnach. Kolejną sondę wyborczą przeprowadzimy po 26 września, gdy już będą znane wszystkie nazwiska kandydatów na prezydenta Elbląga.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)