UWAGA!

Elbląska jedynka Lewicy jest z Wiosny

 
Elbląg, Monika Falej ma 47 lat (Zdjęcie pochodzi z konta Moniki Falej na Facebooku)
Monika Falej ma 47 lat (Zdjęcie pochodzi z konta Moniki Falej na Facebooku)

Monika Falej z Olsztyna, reprezentująca Wiosnę Roberta Biedronia, będzie liderką listy wyborczej Lewicy w okręgu elbląskim w październikowych wyborach do Sejmu. Pozostałych kandydatów Lewica ma ogłosić w poniedziałek w Elblągu.

Monika Falej ma 47 lat, od ponad 20 lat działa w organizacjach pozarządowych, od czterech kadencji jest przewodniczącą Rady Organizacji Pozarządowych w Olsztynie. Od 2004 r. działa w Fundacji Inicjatywa Kobiet Aktywnych. Jest pełnomocniczką Kongresu Kobiet oraz rady Kongresu. Otrzymała nagrodę „Kobieta Sukcesu” i „Stalowego Goździka”. Z wykształcenia prawniczka. Jest ekspertką w obszarze związanym z działalnością organizacji pozarządowych, partycypacji obywatelskiej, mediacji i przeciwdziałania przemocy.
       Kandydowała w ubiegłorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Olsztyna, w tym roku była jedynką Wiosny na liście do europarlamentu w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim.
       Nazwiska liderów list Lewicy ogłosili dzisiaj wspólnie Robert Biedroń, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty. W poniedziałek w Elblągu przedstawiciele SLD, Wiosny i Partii Razem ogłoszą pozostałe nazwiska na liście w okręgu elbląskim.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • precz z komuną
 • "Z Olsztyna" xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  80
  8
  laskipaa(2019-08-18)
 • Raczej poniżej progu ale życzę powodzenia.
 • Super że ma osiągnięcia życiowe i zawodowe ale dlaczego z okręgu elbląskiego wystawiani są kandydaci spoza tego okręgu. Czy nie lepiej gdyby była to osoba która zna potrzeby okręgu z którego startuje. W wyborach do sejmu powinni startować ludzie z okręgu w którym mieszkają, przebywają a nie ludzie którzy w wielu przypadkach nawet nie wiedzą gdzie znajduje się okręg wyborczy z którego ubiegają się o mandat poselski. To mają być posłowie ziemi elbląskiej znający problemy i oczekiwania a nie wystawione przez partię marionetki aby tylko zdobyć kolejne miejsce w sejmie.
 • Wytrwała w tym kandydowaniu.
 • Nie udało jej się zostać Prezydentem Olsztyna, ani nie dostała się do Parlamentu Europejskiego. I teraz jeszcze się do Elbląga pcha.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  84
  6
  Xdjad(2019-08-18)
 • w Elblągu głosujemy na Elblążanina lub Elblążankę a nie na farbowanego lisa
 • nie lewicy, a sojuszu lewicy demokratycznej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  3
  lol44d(2019-08-18)
 • Hehe, dobre! Jeśli są ludzie z tego (Naszego) okręgu, rejonu, miejsca, w którym mieszkamy, zaraz wylewa się na Nich fala hejtu i doczepiane są metki. .. To jakiś koszmar, sami nie wiemy czego chcemy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11
  25
  Mieszkaniec Elbląga(2019-08-18)
 • W ogóle elbląski okręg wyborczy to porażka - połowa tego obszaru to jakieś miejscowości z którymi Elbląg ma niewiele wspólnego, a potem wpadają tu takie tuzy jak np. pan Fasola. Równie dobrze mogliby nas wsadzić do podkarpackiego okręgu.
 • Tera wiosna, a po wyborach będzie Zima życzę przegranej!
 • Ciekawe czy to przez brak lokalnych działaczy, którzy mieliby szanse na powodzenie, czy też chęć położenia wyborów w okręgu. Kandydat z Olsztyna w okręgu elbląskim, przy wysokim poziomie "olsztyńskiego kompleksu" dużej części Elblążan, to ewidentny strzał w kolano. Szkoda, że z poziomu "warszawki" tego nie widać. Zresztą to miasto nie ma polityków z prawdziwego zdarzenia - niezależnie od opcji politycznej.
Reklama