UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poseł Cieślinski dba o rozwój polskiego sektora drobiarskiego

 
Poseł Cieślinski dba o rozwój polskiego sektora drobiarskiego

Sektor drobiarski jest jednym z ważniejszych dla naszego regionu. Zakłady znajdujące się w regionie są nie tylko ogromnym wsparciem dla samorządu, ale także miejscem pracy wielu z nas. Poseł Piotr Cieśliński to przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. rozwoju drobiarstwa jako strategicznej gałęzi polskiej gospodarki.

Parlamentarny zespół jest relatywnie młodym organem polskiego Sejmu, pomimo tego zdołał on jednak mocno zaznaczyć się swoją aktywnością i działaniem dla branży. Najważniejsze osiągnięcie zespołu to reprezentacja (pierwsza w historii) interesów polskiego drobiarstwa w parlamencie. Ponadto zespół reagował na bieżące wydarzenia polityczne oraz wspierał eksport polskiego drobiu na nowe rynki.

 

Promocja eksportu na tzw. rynki trzecie, w tym Japonię i Chiny (zniesienia embarga związanego z grypą ptaków i otwarcie rynku na polskie produkty drobiowe)

Rozmowy ze stroną chińską i japońską doprowadziły do otwarcia rynku na polskie produkty drobiowe. Polska stała się jedynym krajem UE, który dostał pozwolenie na taki eksport.
      Działania zespołu oraz praca Posła Cieślińskiego przyczyniły się do przyśpieszenia rozmów bilateralnych. Co więcej współpraca polsko – chińska stale się rozwija, a zespół prowadzi rozmowy na temat eksportu innych produktów drobiowych – np. kurzych łapek, czy dziobów.

 

Weryfikacja raportu NIK dotyczącego stosowania antybiotyków w hodowli drobiu

Piotr Cieśliński wraz z zespołem zwołał posiedzenie, na które zaproszono prezesa NIK oraz przedstawicieli KRD-IG. Umożliwiło to przedyskutowanie całej sytuacji, co w konsekwencji doprowadziło do złagodzenia opinii NIK wobec kwestii stosowania antybiotyków w hodowli drobiu. Poseł Cieśliński działał na rzecz załagodzenia zaognionej sytuacji. W celu ograniczenia zagrożeń związanych z niewłaściwym odbiorem przez opinię publiczną wniosków płynących z raportu NIK wraz z KRDiG zorganizował wspólną konferencję prasową, podczas której przyjęto 6 konkluzji do raportu. Pozwoliło to ograniczyć negatywne skutki kryzysu wizerunkowego, który zaczynał negatywnie oddziaływać na całą branżę.

 

Brexit i umowy Mercosur TTIP
      Działania Piotra Cieślińskiego w sprawach związanych z Brexitem objęły identyfikację zagrożeń dla branży drobiarskiej oraz zaproponowanie inicjatyw przeciwdziałania negatywnym skutkom twardego Brexitu. Poseł zwracał uwagę na działania jakie podejmują inne państwa w tym celu oraz zalecał podejmowanie podobnych. Prowadzony był również dialog z ministerstwem rolnictwa, który miał doprowadzić do podjęcia zdecydowanych ruchów w tym kierunku. W sytuacji, w której dojdzie do twardego Brexitu, polski eksport drobiu może być poważnie zagrożony. Wielka Brytania jest obecnie jednym z największych odbiorców zagranicznej sprzedaży polskich hodowców drobiu. Wobec wyjścia Brytanii z UE, może ona stać się realnym rynkiem zbytu krajów Mercosur. Te państwa Ameryki Południowej dysponują konkurencyjną cenowo ofertą, jednakże wątpliwa pozostaje jakość mięsa.
      Umowa Mercosur TTIP ma utworzyć nowe szlaki handlowe pomiędzy krajami Mercosur i UE. Piotr Cieśliński zabiegał o to, aby ten dokument nie uwzględniał branży drobiarskiej. W przeciwnym razie taka umowa miałaby negatywne w skutkach rezultaty, czyli obniżenie konkurencyjności polskiej branży drobiarskiej kosztem niższej jakości wyrobów krajów Ameryki Płd. Dla posła Cieślińskiego rozwiązywanie problemów biznesu to przede wszystkim ułatwianie kontaktu ze stroną decyzyjną. Wzajemny dialog jest sposobem na rozwój całej branży, ponad podziałami politycznymi. Planowanie nowych możliwości ekspansji oraz rozwiązywanie bieżących problemów w relacjach biznes-rząd to plan posła na kolejną kadencję.

 

------- Publikacja sfinansowana przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...