UWAGA!

Na targowisku o zielonym ładzie

 Elbląg, Wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski na targowisku miejskim,
Wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski na targowisku miejskim, fot. daw

Trwa kampania do Parlamentu Europejskiego. Kandydujący z list Trzeciej Drogi wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski (PSL) spotkał się w piątek (24 maja) z elblążanami na targowisku miejskim. - Rozmawiamy o wsparciu dla Ukrainy. Jednak nie może się ono odbywać kosztem polskich rolników i przedsiębiorców. W Europejskim Zielonym Ładzie udało się już kilka kwestii zmienić. Nadal wymaga on naprawy - mówił między innymi Stefan Krajewski.

Oprócz spotkania z mieszkańcami Stefan Krajewski zorganizował na targowisku krótki briefing prasowy. Zdominowały go pytania o rewizję Europejskiego Zielonego Ładu, było też o bezpieczeństwie militarnym, energetycznym i żywnościowym Polski. - Musimy grać na interes Polski w Unii Europejskiej. Bezpieczeństwo militarne to ważne wyzwanie. Wiemy już co zagraża bezpieczeństwu Polski bez współdziałania dobrych, dużych koalicji w Europie – zaznaczył wiceminister.

Zdaniem polityka PSL nie można się zgadzać z tymi, którzy mówią o wyjściu Polski z Unii Europejskiej i likwidacji zielonego ładu.

- Trzeba go zrewidować, przywrócić zdroworozsądkowość. Europejski Zielony Ład wymaga naprawy. Strajki, które przetoczyły się przez całą Europę pokazują, że rolnicy nie są w stanie dostosować się do jego wszystkich wymogów i obostrzeń – mówił Stefan Krajewski.

  Elbląg, Briefing dla prasy,
Briefing dla prasy, fot. daw

Wiceminister spędził na targowisku około godzinę. O czym rozmawiał z mieszkańcami i handlującymi tam osobami? – O umożliwieniu jeszcze lepszego sprzedawania ich produktów, o kwestii bezpieczeństwa żywnościowego, o zbożu zalegającym w polskich magazynach, które trzeba wywieźć. Zabezpieczono 2 mld zł (w budżecie państwa-red.) na to, żeby wypłacić rekompensaty rolnikom, którzy nie mogą sprzedać zboża. Nadzorując Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa robię wszystko, aby jak najszybciej popłynęły dopłaty do polskich rolników. Powinny zostać już dawno wypłacone, ale ze względu na błędy w systemie informatycznym są opóźnione, dzisiaj to nadrabiamy – mówił wiceminister.

Stefan Krajewski ma 42 lata, pochodzi z Zambrowa (woj. podlaskie). Jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Był posłem na sejm IX i X kadencji, obecnie jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do europarlamentu kandyduje z okręgu 3 (woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie), jest tutaj "dwójką" na liście Trzeciej Drogi.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Wybory 2024

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Popłyniecie na tym zielonym przekręcie wszyscy, podnoszący za tym łapki. Od Morawieckiego po Thun. Mleko się rozlało.
 • ... a o tym że gaz /prąd w górę dzięki zielonemu ładowi to zapomniał dodać... i za parę lat zakaz ogrzewania mieszkań i domów gazem też... dzięki unijnym POmysłom.
 • Na ulicach i na rynku widać uśmiechniętych ludzi...
 • @Gromisław . - No i co w tym złego? Do klawiatur natomiast dorwali się ci sfrustrowani.
 • @hd - O czym ten człowiek mówi? Że niby co będą naprawiać? Przecież oni robią wszystko co Tusk im każe, zarówno 3 droga jak Lewica. A przecież Tusk nic nie chce zmieniać jeżeli chodzi o ten Zielony Ład on robi wszystko co mu Unia każe. Tusk nawet rolników olał, nie spotkał się nawet z tymi którzy głodują w sejmie.
 • Ten człowiek to wstydu nie ma. Jak zostali potraktowani rolnicy w Warszawie. Tusk nawet się boi wyjść do rolników
 • Rolnicy: Precz z zielonym ładem! Nie bedziem dawać mniej chemi!..... Też rolnicy: Pani kupi te ziemniaczki. Zdrowe. Niepryskane.
 • @Piąta Droga . - Podwyżki prądu są dzięki "genialnym" fachowcom z pis i ich wyborcom dla których ważniejsza była łapówka niż inwestycje w OZE z praw do emisji co2.Emeryci zjedli 60mld pln dlatego pisowcy kupowali prąd nawet od pochlonietej wojną Ukrainy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  27
  Pasmo sukcesów pis(2024-05-24)
 • @Pasmo sukcesów pis - Poza tobą, wszyscy w domu normalni?
 • Panowie ministrowie niech najpierw się wykażą jak dbają o Naród Polski z którego żyją, bo póki co pokazują jak dbają o Ukrainę...
 • Rolnicy dostaną rekompensaty 2 mld zł. bo nie mogą sprzedać zboża. Ciekawe czy rekompensatę dostanie ten gość co na rynku stoi w każdy wtorek, piątek i sobotę i tych swoich wyprodukowanych mebli nie może sprzedać. Równość społeczna. Rolnictwo jest ważne ale wyborcze włażenie w d. rolnikom bo to duży elektorat, jest irytujące. Na h. tyle zboża wyprodukowali jak zbyt nie zapewniony? Rolnikom należy się parę słów prawdy ale nikt się nie odważy urazić przed wyborami. Zielony Ład nie jest zły. Rolnicy chcą żeby było jak pyło bo tak im pasuje.
 • @Czy - Zgadzam się z Tobą, z małym zastrzeżeniem. , ,h, ,pisze się przez, ,ch, ,. Poza tym całkowita racja.
Reklama