UWAGA!

Prawo i Sprawiedliwość prezentuje kandydatów na radnych

 Elbląg, Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości,
Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości, fot. Mikołaj Sobczak

W poniedziałek (4 marca) podczas konferencji prasowej Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów na radnych miejskich. W każdym z pięciu okręgów liderami są znani już dobrze elblążanom działacze PIS.

- Listy kandydatów zostały zarejestrowane dzisiaj. Zebraliśmy blisko 3 tys. podpisów. Liderzy okręgów będą ciężko pracowali. Tak, jak mówiliśmy wielokrotnie w kampaniach wyborczych, są to osoby, które pochodzą z Elbląga, są związane z Elblągiem, dbają o to miasto i chcą się zaangażować społecznie i politycznie, aby zmienić je na lepsze – mówił poseł Andrzej Śliwka, który jest jednym z kandydatów na prezydenta Elbląga.

Jedynką w okręgu wyborczym nr 1 jest Rafał Traks. To elbląski radny dwóch kadencji. Jest zastępcą przewodniczącego miejskiej komisji skarg, wniosków i petycji, a także członkiem komisji polityki regionalnej i promocji miasta. To również działacz sportowy związany z piłką ręczną, był wiceprezesem i dyrektorem EKS Start Elbląg.

W okręgu nr 2 numerem jeden jest Piotr Opaczewski. Kandydował bez powodzenia do rady miejskiej w 2006 (z ramienia PO) i w 2014 (z listy lokalnego komitetu EKO) oraz do Sejmu w 2015 (z ramienia komitetu Kukiz 15). W 2018 wybrano go do Raddy MIejskiej Elbląga z listy PiS. 25 listopada 2021 powołany został na stanowisko drugiego wicewojewody warmińsko-mazurskiego, był odpowiedzialny za sprawy zdrowia i obywatelskie. Urząd ten sprawował do grudnia 2023 roku.

W okręgu nr 3 listę otwiera Paweł Kowszyński. To radny miejski dwóch kadencji. Jest członkiem komisji rewizyjnej oraz komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki Rady Miejskiej w Elblągu.

Z numerem jeden w okręgu nr 4 wystartuje Joanna Lisewska. To radna miejska czterech kadencji, działaczka związkowa „Solidarności”.

W okręgu nr 5 jedynką jest Marek Pruszak. To wieloletni radny miejski, pełnił też funkcje przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu. W latach 2013-2014 był wiceprezydentem Elbląga.

 

Okręg nr 1

 1. Rafał Traks
 2. Sebastian Czyżyk-Skoczyk
 3. Joanna Grykiel-Figielska
 4. Tomasz Osiowski
 5. Emilia Dębska
 6. Mariusz Pelc
 7. Marzena Prusiecka

Okręg nr 2

 1. Piotr Opaczewski
 2. Jolanta Janowska
 3. Bartłomiej Piór
 4. Janusz Hajdukowski
 5. Adriana Pilarska
 6. Barbara Kuśniewska
 7. Arkadiusz Majewski

Okręg nr 3

 1. Paweł Kowszyński
 2. Jacek Domeracki
 3. Elżbieta Banasiewicz
 4. Celina Orych
 5. Kazimierz Stańczyk
 6. Tomasz Milewski
 7. Zofia Szawara

Okręg nr 4

 1. Jolanta Lisewska
 2. Michał Rutkowski
 3. Andrzej Szatkowski
 4. Agnieszka Niewińska
 5. Piotr Strzyżewski
 6. Agnieszka Niedźwiecka
 7. Waldemar Tatarski

Okręg nr 5

 1. Marek Pruszak
 2. Kamil Zdziech
 3. Celina Kardasz
 4. Bożena Świderska
 5. Ryszard Tomczyński
 6. Elwira Karczewska
 7. Walentyna Łojewska
daw

Najnowsze artykuły w dziale Wybory 2024

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mam nadzieję że również w Elblągu będzie koniec tych działaczy. Nie.. bać PiS
 • Nissan co zrobiłeś przez tyle jako vice, nic zero, małpka na sznurkach Słupnika. Apel nasze ciężko zarobione pieniądze idą na tych pasożytów, odaj wszystko co z urzędu zarobiłeś, odkupimy dworzec Elbląg Zdrój. Choć ty nie masz honory i godności.
 • Życzę powodzenia Panu Andrzejowi Śliwce i wszystkim kandydatom PiS do rady miejskiej
 • @1125 - Czy to jest artykuł o Missanie?
 • MariuszLewandowski-Fc Lista sprzedawczyków. Wszyscy pachniecie polityczną padliną i widać że macie powody żeby wstydzić się loga PIS. Wstydźcie się własnych podłości bo to wasze twarze są jak najgorszym świadectwem dla tej partii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  80
  59
  MariuszLewandowski-Fc(2024-03-04)
 • Mam już dość rządów Wróblewskiego, PO, PSL, Lewicy w Elblągu. Super by było gdyby to się zmieniło
 • Czy Arkadiusz Majewski z okręgu 2 to ten wuefista z 11?
 • A więc bez zmian, te same wyraziste osoby które nie zamierzają oddać stołka a więc nic nowego. Skoro PiS za doprowadzenie do mowy nienawiści między mieszkańcami, za doprowadzenie bulionowych zadłużeń, rozkradzenia państwa i zrobienie z tego państwa mafii dla swoich to nie widzę powodu by na was głosować.
 • Wróblewski, PO-wcy nic nie zrobili dla Elbląga, oszukali mieszkańców Elbląga. Także może warto dać szansę ludziom, którzy chcą coś zrobić dla Elbląga, którzy są z mieszkańcami Elbląga i dla mieszkańców Elbląga
 • Życzę powodzenia kandydatom. Hashtagi: #Wyborca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41
  74
  jola(2024-03-04)
 • Tą cała lista jest tak wiarygodna jak pozostawione po nich polskie bagno. Sadurska pół miliona złotych miesięcznie ale dla PiS to jej się poprostu należało. Nie ! Nie dla polityki mafijnej dla swoich rodzin ! Nie dla sługi Sasina i wyborów kopertowych ! parasola ochronnego kaczyńskiego ! Nie dla obrony przestępców kamiński/wąsik ! Czas na zmianę ale praworządną i sprawiedliwą, na zgodę narodową.
 • Mam pytanie z gatunku artystycznych - dlaczego ob. kandydat Śliwka i ob. kandydaci PiS wykorzystują lewackie, śliwkowo-alizarynowe kolory w tej kampanii? Nie dość, że sprowadziliśmy ich zusammen na światopoglądowo słuszną, lewicową, ludową i pro-społeczną drogę, do tego zaadaptowali najlepszy program z dostępnych nad Wisłą, to teraz jeszcze szata graficzna?! #STOPlewactwu!:) #PrawdaWasWyzwoli;
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12
  19
  tow.RobertKoliński(2024-03-04)
Reklama