UWAGA!

Sławomir Malinowski wraca do polityki. Chce być prezydentem Elbląga

 Elbląg, Sławomir Malinowski (z lewej) będzie ubiegał się o fotel prezydenta Elbląga. Obok Rafał Maszka
Sławomir Malinowski (z lewej) będzie ubiegał się o fotel prezydenta Elbląga. Obok Rafał Maszka (fot. Anna Dembińska)

Były przewodniczący elbląskiej Rady Miejskiej Sławomir W. Malinowski ogłosił dziś (1 marca) swój start w wyborach na prezydenta Elbląga. Będzie kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla Elbląga”. Swoich kandydatów na radnych komitet przedstawi po zarejestrowaniu list.

- Większość mieszkańców spogląda na ludzi, którzy kandydują jako na „świnie, które chcą się dopchać do koryta”. Ale tak nie jest. Sławomir Malinowski nie jest taką osobą – w ten sposób Rafał Maszka przedstawił kolejnego kandydata na prezydenta Elbląga w nadchodzących wyborach.

Przypomnijmy, że Rafał Maszka zarejestrował komitet „Janosik”. Ten jednak nie zarejestruje swoich kandydatów na radnych i nie wystawi kandydata na prezydenta. Po terminie rejestracji list ulegnie samolikwidacji. Na dzisiejszej konferencji prasowej lider Janosika przekazał swoje poparcie Sławomirowi Malinowskiemu.

  Elbląg, Sławomir Malinowski wraca do polityki. Chce być prezydentem Elbląga
fot. Anna Dembińska

Sławomir Malinowski był radnym Rady Miejskiej dwóch kadencji. Przewodniczył elbląskim radnym w kadencji 1994-1998. Kandydował na prezydenta Elbląga w 2006 roku, uzyskując wówczas 3-procentowe poparcie (prezydentem w I turze został wówczas Henryk Słonina).

Sławomir Malinowski powrócił do samorządu na kadencję 2013-2014, która była krótka z uwagi na wcześniejsze odwołanie prezydenta Grzegorza Nowaczyka i Rady Miejskiej w drodze referendum. W trakcie tej krótkiej kadencji Sławomir Malinowski był wiceprzewodniczącym rady. Pewną ciekawostka jest fakt, że swój mandat w 2013 r. uzyskał z Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego. Po kadencji był szefem miejskiego sztabu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Sławomir Malinowski był dziennikarzem, od lat zajmuje się produkcją filmów, ma własną firmę producencką. Niedawno w Światowidzie premierę miał jego film „Świat Janusza Christy. Kajtek i Koko w kosmosie”. W trakcie konferencji prasowej kandydat „załatał” jedną z dziur na Bulwarze Zygmunta Augusta (na tyłach Muzeum Archeologiczno-Historycznego) – To pewien symbol. Po pierwsze chcemy zasypać podziały między mieszkańcami, a instytucjami publicznymi. Drugim symbolem jest likwidacja progów, o które „potyka się” Elbląg - mówił Sławomir Malinowski.

Podczas konferencji kandydat dużo czasu poświęcił kulturze w mieście, poprawie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach, roli Urzędu Miasta we wspieraniu działań mieszkańców oraz racjonalnemu wydawaniu pieniędzy. - Zacznijmy od rzeczy małych, które zrobią z Elbląga miasto przyjazne – deklarował kandydat.

Sławomir Malinowski w swoim programie obiecuje także przywrócenie w mieście samorządu obywatelskiego, przywrócenie kulturze należnego miejsca w Elblągu (m.in. rozwój Muzeum), przywrócenie priorytetu promowania przedsiębiorczości, promowanie XIX i XX historii miasta jako ośrodka wielkiego przemysłu oraz wspieranie inicjatywy powstania Elbląskiego Muzeum Techniki, zabezpieczenie miejskiego mienia (m.in. przy ul. Lotniczej i Junaków) przed dewastacją, poprawę funkcjonowania budżetu obywatelskiego, obniżenie podatków od lokali usługowych dla przedsiębiorców płacących podatki w Elblągu. A także utworzenie programu "Grant" wspierającego rozwój elbląskich innowacyjnych firm, stworzenie programu budowy mieszkań komunalnych, oraz cmentarza dla zwierząt.

Komitet "Razem dla Elbląga" kandydatów na radnych przedstawi po zarejestrowaniu list. Termin rejestracji mija 4 marca.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Wybory 2024

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama