UWAGA!

Areszt za rozbój w Milejewie

 
Elbląg, Areszt za rozbój w Milejewie

Sąd Rejonowy w Elblągu na wniosek policjantów i prokuratury podjął decyzję o aresztowaniu na 3 miesiące 51-letniego Wacława Z. Mężczyzna jest podejrzany o rozbój na rodzinie z Milejewa. Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia 22 czerwca, około godziny 3 nad ranem w miejscowości Milejewo pod Elblągiem. Do domu jednorodzinnego włamał się 51-letni Wacław Z. Mężczyzna podważył drzwi tarasowe, dostał się do środka i zaczął plądrować pokój w poszukiwaniu pieniędzy i biżuterii. Hałas usłyszał 51-letni właściciel domu, który został uderzony i ogłuszony przez napastnika. Podobny los spotkał jego 49-letnią żonę. Kobieta po uderzeniu w głowę tępym narzędziem straciła przytomność. W tym czasie sprawca związał swoim ofiarom ręce i przeszukiwał dom w poszukiwaniu kosztowności. Około godziny 6.00 nad ranem, po odzyskaniu przytomności, pokrzywdzonej udało się zadzwonić pod 997 i powiadomić o rozboju policjantów. Chwile później na miejscu byli już funkcjonariusze, którzy zatrzymali w domu 51-letniego Wacława Z. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu policjanci zabezpieczyli dwie atrapy broni należące do sprawcy oraz biżuterie, którą chciał wynieść z mieszkania. Teraz Wacław Z. odpowie za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wcześniej mężczyzna był karany za zabójstwo. Odbywał wyrok pozbawienia wolności. Wyszedł na wolność w 2009 roku.
       Na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu podjął decyzję o aresztowaniu na 3 miesiące 51-letniego Wacława Z. Mężczyzna przyznał się do włamania i rozboju na rodzinie z Milejewa. Złożył wyjaśnienia w prokuraturze. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama