UWAGA!

Brali pożyczkę, ale nie mieli zamiaru jej spłacać

Policjanci z Braniewa prowadzą sprawę siedmiu wyłudzeń pieniędzy i usiłowania oszustwa na szkodę firmy i banku. W sprawie podejrzanych jest 8 osób w wieku od 18 do 44 lat, mieszkańców miasta i gminy Braniewo oraz gm. Wilczęta. Wszystkie sprawy policjanci wszczęli na podstawie materiałów własnych.

Do wyłudzeń dochodziło w okresie od grudnia 2007 do maja 2008 roku. Młodzi ludzie w wieku od 18 do 25 lat zaciągali pożyczkę w jednej z firm udzielających pożyczek gotówkowych podając nieprawdziwe dane odnośnie miejsca zatrudnienia, źródeł dochodu, czy miejsca zamieszkania. Jeden z nieuczciwych pożyczkobiorców, aby uwiarygodnić swój status posiadania, przyjął
     przedstawiciela firmy w wynajętym mieszkaniu, podając się za jego właściciela. Kwoty wyłudzeń pożyczek wahały się w granicach od 500 do 2.500 zł. Teraz będą musieli wytłumaczyć się z swojego przestępczego procederu.
     Do „szczęśliwej” siódemki osób podejrzewanych o wyłudzenia pożyczek dołączyła 44 - letnia mieszkanka gm. Wilczęta. W sierpniu tego roku kobieta próbowała wyłudzić kredyt w jednym z banków przedstawiając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu w firmie, która nie istniała. Jak się okazało, 44 - latka aktualnie odbywa karę pozbawienia wolności za popełnianie podobnych przestępstw.
     Za usiłowanie i pożyczanie pieniędzy bez zamiaru spłaty, czyli osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem, grozi kara do 8 lat więzienia.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama