UWAGA!

Chciał i dostał. 7 lat za śmierć bezdomnego

Elbląg, Chciał i dostał. 7 lat za śmierć bezdomnego
(fot. arch. portEl)

22-letni Patryk M. zaatakował właściwie bez powodu. Był nieco podpity i po prostu wyładował agresję na bezdomnym. Bił go i skakał po ciele mężczyzny, aż ... zabił. - Żałuję, ale bądźmy szczerzy, muszę ponieść karę, bo na nią zasługuję - przyznał przed sądem. 7 lat więzienia - taką karę zaproponował i na taką przystał sędzia, choć stwierdził w uzasadnieniu wyroku, że nie jest ona surowa i gdyby proces jednak się odbył, byłaby wyższa.

Patryk M. od początku winy się nie wypierał. Mówił, że wściekł się, a wypity alkohol spowodował, że przestał myśleć. Zapewniał, że zabić nie chciał. Do sądu złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze 7 lat więzienia. Wniosek poparł i obrońca, i prokurator. Dziś (22 grudnia) rozpatrzył go sąd.
       - Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości - mówił sędzia Władysław Kizyk. - Sposób drastyczny jego działania nakazywałby wymierzenie kary surowszej, ale należy zwrócić uwagę, że po zdarzeniu oskarżony zreflektował się i czynnie uczestniczył w reanimacji poszkodowanego. Szkoda jednak, że ta refleksja przyszła po, a nie przed zdarzeniem.
       - Bardzo żałuję, będę żył z tym do końca życia - mówił Patryk M. - Zadziałał wypity alkohol, ale bądźmy szczerzy, muszę ponieść karę, bo na nią zasłużyłem.
       Jego zdaniem 7 lat więzienia to odpowiedni wyrok. Ostatecznie taką też decyzję ogłosił sąd.
       - Szczerze mówiąc, nie jest to surowa kara. Byłaby wyższa o rok lub dwa, gdyby doszło do procesu - stwierdził jednak sędzia Kizyk.
       Wyrok nie jest prawomocny.
      
       Przypomnijmy: 24 czerwca, wieczór. Na ul. Słowackiego 22-latek zaczepił znanego w tej dzielnicy 68-letniego bezdomnego. Pożyczył mu wcześniej 5 zł i teraz domagał się zwrotu pieniędzy. Mężczyzna ich nie miał, a 22-latek wpadł w szał. Bił bezdomnego, kopał, skakał po nim, a następnie ciało zaciągnął w krzaki. Gdy ochłonął, poprosił przechodnia, by ten wezwał pomoc. Niestety, po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego okazało się, że pobitemu mężczyźnie pomóc już nie można.
       22-latek został zatrzymany. Miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Prokuratura przedstawiła mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Chciał i dostał. 7 lat za śmierć bezdomnego " a ha. .. to TAK to działa. Więc mamy w kraju to. .. mamy. Czemu tu się dziwić ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  0
  pampi-ZAWADA(2015-12-22)
 • a gdyby ten bezdomny zabił tego 22 latka to ile by dostał ? Minimalnie z 15 lat !
 • to jest ta "Demokracja" której broni KOD - w Sądownictwie są potrzebne gruntowne i pilne zmiany a KOD krzyczy, że to "zamach na demokrację " - sami oceńcie !
 • a to jest jakiś koncert życzeń ?? chciał zabić - zabił, chciał 7 lat za zabicie - dostał. co następne ?? Brak słów i na niego i na wymiar "niesprawiedliwości" :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  0
  koncertżyczeń(2015-12-22)
 • Jak zabijać to tylko w Elblągu. Szkoda, że nie zabił dziecka albo kogoś z rodziny sędziego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  0
  Student123(2015-12-22)
 • Jutro zgwałcę jakąś super laskę w krzaczorach i w razie wpadki zażyczę sobie 1 miesiąc w zawiasach i ani dnia więcej. Tak to działa ?
 • Życie ludzkie jest warte tylko 7 lat???
 • A mówił jeden mądry człowiek. Sędziów obecnych WON!!!
 • zakończyć sprawę tego TK i brać się do roboty. W szufladzie Rzeplińskiego leży 50 nieruszonych prac.
 • to #KOD blokuje reformę sądownictwa w Polsce - KOD działa na szkodę Polski a w interesie tych co zostali odstawieni od koryta. Ten kto popiera KOD chce zguby Polski a nabić sobie kieszenie srebrnikami Judaszowymi !
 • już ta ekipa z naszego sądu zostanie niebawem odsunięta od orzekania, skandal aby przy takich zbrodniach umawiac sie z bandziorami i morderrcami, a wyrok i kara to kpina za trzy lata skazany wyjdzie na wolnosć,
 • To jest demokracja wg KOD -przecież to był bezdomny, bezwartościowy nikt. Gdyby to był jakiś sedzia nie daj boze sedzia trybunalu to by dostal dożywocie, a tak sam zaproponiowal kare, jeszcze powinien zaproponować jak ta kare ma odbyc np. areszt domowy. Przeciez to sa żarty, Zycie ludzkie a zwłaszcza bezdomnych jest coraz tańsze, być może spowodowala to deflacja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  hrabiabulkomorowski(2015-12-22)
Reklama