UWAGA!

Citroen w rowie, sprawcy zatrzymani

Elbląg, Citroen w rowie, sprawcy zatrzymani
(fot. KMP Elbląg)

Dzisiaj (28 sierpnia) rano policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 18 i 30 lat, którzy spowodowali kolizję i porzucili samochód. Nie dość, że mężczyźni kierowali w stanie nietrzeźwym, to auto mieli pożyczone od znajomej.

- Kilka minut przed godziną drugą policjanci pojechali do podelbląskiej miejscowości Szopy, gdzie w rowie miał leżeć samochód - relacjonuje Jakub Sawicki z Biura Prasowego Elbląskiej KMP. - 200 metrów od miejsca kolizji funkcjonariusze zauważyli idących poboczem mężczyzn. 18-letni Roman i 30-letni Daniel U. oświadczyli, że jechali citroenem do Jegłownika, auto pożyczyli od koleżanki z Elbląga. W pewnym momencie oślepił ich blask świateł nadjeżdżającej z przeciwka ciężarówki, która zajechała im drogę. Kierowca nie widział drogi, odbił się od barierki i wpadł do rowu. W momencie ustalania przez funkcjonariuszy, kto kierował citroenem, pojawiły się rozbieżności i nielogiczności w zeznaniach. Poza tym policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu od braci. Roman U. oświadczył, że to on kierował autem - mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Jednakże po dłuższej rozmowie policjanci ustalili, że to właśnie Daniel U. najprawdopodobniej kierował samochodem. Po kolizji miał rzekomo powiedzieć bratu: „weź to na siebie” i dał mu kluczyki.
     Po badaniu okazało się, że młodszy z braci miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jego brat odmówił poddania się badaniu. Obydwaj panowie trafili do szpitala, gdzie pobrano im krew na zawartość alkoholu. Potem trafili do policyjnej celi.
     

 


     Policjanci przypominają!
     Zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
     Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama