UWAGA!

Dwa razy napadła na bank. Pomysł wzięła z …telewizji

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 17
  komentarzy
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Napady i rozboje
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
Elbląg, Pistolet startowy - taki sam został znaleziony przy 54-letniej kobiecie
Pistolet startowy - taki sam został znaleziony przy 54-letniej kobiecie

W piątkowe (25 czerwca) popołudnie do agencji bankowej przy ul. Ogólnej weszła zamaskowana kobieta. Podała kasjerce kartkę z napisem „to jest napad” i grożąc przedmiotem przypominającym broń zażądała wydania pieniędzy. Kasjerka zachowała zimną krew, włączyła alarm i w ten sposób spłoszyła napastniczkę, którą chwilę później zatrzymał ochroniarz pobliskiego sklepu. Okazało się, że kobieta już drugi raz napadła na tę agencję bankową. W styczniu wyszła z łupem, tym razem jej się nie udało.

Po godzinie 16 do agencji bankowej weszła zamaskowana chustką kobieta i podała kasjerce kartkę z napisem „to jest napad". W ręku trzymała przedmiot przypominający broń. Kasjerka zachowała zimną krew, schowała się pod biurko i włączyła alarm. Dźwięk syreny spłoszył kobietę, która zabrała wcześniej przekazaną kartkę i wybiegła z budynku. Za kobietą wybiegła też kasjerka krzycząc, aby zatrzymać sprawczynię. Uciekająca 54-latka została zatrzymana przez pracownika ochrony pobliskiego sklepu. Na miejsce wezwano policję.
       - Okazało się, że zatrzymana kobieta to 54-letnia Maria B. – informuje sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Podczas przeszukania znaleziono przy niej hukowy pistolet na naboje startowe, kartkę z napisem „to jest napad", a także chustkę, którą próbowała się zamaskować. Po zbadaniu kobiety alkotestem okazało się, że ma ona ponad promil alkoholu w organizmie.
       - To jednak nie koniec historii 54-latki – kontynuuje sierżant Nowacki. - Policjanci ustalili, że to drugi napad, jakiego dopuściła się kobieta. Wcześniej podobne zdarzenie z jej udziałem miało miejsce w styczniu tego roku. Maria B. dokonała rozboju w tej samej agencji bankowej. Wtedy odeszła z łupem. Nigdy nie była notowana za przestępstwa. Jak twierdzi pomysł napadu dla zdobycia pieniędzy zrodził się po obejrzeniu telewizyjnych wiadomości – mówi sierż. Nowacki. - Gdy znalazła przy śmietniku metalowy, zepsuty pistolet startowy postanowiła zrealizować swój zamiar.
       Teraz kobieta odpowie za swoje czyny przed sądem. W rozmowie z zatrzymującymi ją policjantami przyznała, że o wcześniejszym, styczniowym napadzie nie powiedziała nikomu. Pieniądze przeznaczyła m.in. na alkohol i słodycze. Policjanci wspólnie z prokuraturą zawnioskowali o areszt tymczasowy dla sprawczyni rozboju. Za tego typu przestępstwo kodeks przewiduje karę do 12 lat więzienia.
       - Po styczniowym napadzie elbląska policja zorganizowała szkolenie dla pracowników agencji bankowych – mówi oficer prasowy elbląskiej policji. - Dotyczyło ono m.in. sposobu zachowania się podczas napadu. Mówiono wtedy przede wszystkim o bezpieczeństwie pracowników i nie wzbudzaniu agresji u sprawców, ale także o elektronicznych systemach zabezpieczeń takich obiektów.
      
oprac. A na podst. info. KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama