UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Handlowali narkotykami na szeroką skalę

Elbląg, Policjanci przejęli 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych
Policjanci przejęli 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych (fot. KWP w Olsztynie)

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z prokuratorami z Elbląga prowadzą śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków. W sumie na przestrzeni pięciu miesięcy grupy realizacyjne na terenie północno - wschodniej Polski zatrzymały 14 podejrzanych. Policjanci przejęli także 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Elblągu od grudnia 2010 roku prowadzą śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków. W środę (25 maja)  w Gdyni został zatrzymany kolejny, już czternasty podejrzany w tej sprawie. To 46-letni obywatel Łotwy. Wczoraj prokurator przedstawił Olegsowi A. zarzut, a sąd aresztował go na trzy najbliższe miesiące. Izolacja tego podejrzanego to jednak nie koniec śledztwa.
       W sumie od grudnia 2010 roku do tej pory grupy realizacyjne policjantów Centralnego Biura Śledczego zatrzymały na terenie północno - wschodniej Polski, między innymi w Gdyni, Olsztynie, Elblągu, 14 osób. Jak podsumowują te akcje policjanci, były one dynamiczne, z użyciem środków pozoracji, Do zatrzymań dochodziło na ulicach, w miastach lub na drogach dojazdowych. Zazwyczaj sprawcy wpadali na gorącym uczynku, bezpośrednio przy dostawie marihuany i amfetaminy bądź chwilę po odbiorze. Zdarzały się przypadki zatrzymań w taksówkach. W sumie policjanci CBŚ przechwycili 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych. Amfetamina i marihuana zabezpieczane były w domach podejrzanych, w ich samochodach.
       Dzięki wspólnej pracy policjantów i prokuratorów narkotyki nie przedostały się na rynek woj. warmińsko - mazurskiego i pomorskiego.
       Podejrzani to osoby w większości karane za przestępstwa narkotykowe, niepracujące, żyjące z handlu nielegalnym towarem. Wszyscy usłyszeli zarzuty między innymi posiadania i uczestnictwa w obrocie znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 12 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, dwóch oddano pod dozór Policji. Dodatkowo w kilku przypadkach prokurator zastosował zabezpieczenia majątkowe.
       To jeszcze nie koniec śledztwa. Policjanci CBŚ zapowiadają kolejne zatrzymania.
      
      
      
      
nadkom. Anna Fic, KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama