UWAGA!

Handlowali narkotykami na szeroką skalę

Elbląg, Policjanci przejęli 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych
Policjanci przejęli 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych (fot. KWP w Olsztynie)

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z prokuratorami z Elbląga prowadzą śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków. W sumie na przestrzeni pięciu miesięcy grupy realizacyjne na terenie północno - wschodniej Polski zatrzymały 14 podejrzanych. Policjanci przejęli także 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Elblągu od grudnia 2010 roku prowadzą śledztwo dotyczące obrotu znacznymi ilościami narkotyków. W środę (25 maja)  w Gdyni został zatrzymany kolejny, już czternasty podejrzany w tej sprawie. To 46-letni obywatel Łotwy. Wczoraj prokurator przedstawił Olegsowi A. zarzut, a sąd aresztował go na trzy najbliższe miesiące. Izolacja tego podejrzanego to jednak nie koniec śledztwa.
       W sumie od grudnia 2010 roku do tej pory grupy realizacyjne policjantów Centralnego Biura Śledczego zatrzymały na terenie północno - wschodniej Polski, między innymi w Gdyni, Olsztynie, Elblągu, 14 osób. Jak podsumowują te akcje policjanci, były one dynamiczne, z użyciem środków pozoracji, Do zatrzymań dochodziło na ulicach, w miastach lub na drogach dojazdowych. Zazwyczaj sprawcy wpadali na gorącym uczynku, bezpośrednio przy dostawie marihuany i amfetaminy bądź chwilę po odbiorze. Zdarzały się przypadki zatrzymań w taksówkach. W sumie policjanci CBŚ przechwycili 16 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości nawet pół miliona złotych. Amfetamina i marihuana zabezpieczane były w domach podejrzanych, w ich samochodach.
       Dzięki wspólnej pracy policjantów i prokuratorów narkotyki nie przedostały się na rynek woj. warmińsko - mazurskiego i pomorskiego.
       Podejrzani to osoby w większości karane za przestępstwa narkotykowe, niepracujące, żyjące z handlu nielegalnym towarem. Wszyscy usłyszeli zarzuty między innymi posiadania i uczestnictwa w obrocie znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 12 zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, dwóch oddano pod dozór Policji. Dodatkowo w kilku przypadkach prokurator zastosował zabezpieczenia majątkowe.
       To jeszcze nie koniec śledztwa. Policjanci CBŚ zapowiadają kolejne zatrzymania.
      
      
      
      
nadkom. Anna Fic, KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama