UWAGA!

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

 
Elbląg, Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
fot. Policja

Na terenie Elbląga i powiatu już dwunastu kierowców straciło uprawnienia od początku wprowadzenia nowych przepisów. Za przekroczenie prędkości, o 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące. Wczoraj kolejnych dwóch kierujących pożegnało się z tym dokumentem.

- Jest to znacznie dotkliwsza kara niż nawet wysoki mandat. Widać, że kierowcy jeżdżą wolniej, co z pewnością przyczynia się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach – mówią policjanci.
       Wczoraj, dwóch kolejnych kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. To już dwunasty taki przypadek na terenie miasta i powiatu elbląskiego, gdzie brawura kończy się odebraniem uprawnień. Kontrole prędkości miały miejsce wczoraj. Pierwsza z nich na drodze powiatowej do miejscowości Godkowo. Około godz. 7 policjanci z Pasłęka zatrzymali 27-letniego kierowcę citroena berlingo. Na ograniczeniu do 40 km/h jechał 115km/h. Tym samym przekroczył prędkość o 75 km/h. Kierowca przyznał policjantom, że prawo jazdy miał od 2007 r. i jak zobaczył mundurowych wiedział, że straci dokument. Kolejny przypadek miał miejsce godzinę później w Elblągu na ulicy Fromborskiej. Podczas pomiaru prędkości został zatrzymany 30-letni kierowca samochodu renault trafic. Prawo jazdy brytyjskie posiadał od roku. Jechał 103 km/h na przy ograniczeniu do 50 km/h. Ulica Fromborska i dalej Krasny las jest drogą, na której dochodzi do większej liczby wypadków i kolizji. Policjanci objęli ten odcinek szczególnym nadzorem.
      
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Głupich nie sieją, sami się rodzą.
 • Policjanci objęli ten odcinek szczególnym nadzorem. Długa prosta z drzewami i krzewami to najlepsze miejsce do wycierania się po krzakach z radarem
 • skoro droga powiatowa PROWADZI do Godkowa to jakim prawem odebrali łupieżcy drogowi prawko skoro to nie jest jeszcze teren zabudowany ?
 • Dlatego lepiej nie miec przy sobie,
 • Niech najpierw zrobią drogi jak w niemczech a później wprowadzają kary jak w niemczech. .. Jakoś tam auta jezdzą ile fabryka dała i nikt tam nie nazywa ich piratami, u nas złapią kogoś na drodze ekspresowej kto jechał 170km/h i zaraz robią z tego artykuł na główną str bo "pirata" złapali. .. -. -
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  13
  45uyjhbnvfdew(2015-07-10)
 • Ludzie - oni nie mogą zabrać prawa jazdy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  10
  okoniowaty(2015-07-10)
 • Niech zabierają, mieszkam na ulicy gdzie mieszka dużo dzieci i jest szkoła. Jak widzę, że jakiś idiota przesadza z prędkością to się we mnie gotuje. Zapraszam na ul. Modlinska, pełno tu takich pośpiesznych.
 • Jeszcze rozumiem, że komuś może się zdarzyć przekroczenie prędkości o 10 km/h ale o 50,albo 75 km/h? Przecież takich ludzi powinni zamykać, a nie zabierać prawko na 3 miesiące!
 • do mieszkańca Modlińskiej: zuchy z policji nie staną tam gdzie zgłaszasz pretensje bo nikogo nie złapią ale na dojeździe do wsi na 40 gdzie człowieka piechotą widać raz na ruski rok to i chętnie w celu naprawy statystyk i pazernych premii
 • O ile pamiętam, tam jest czterokrotnie więcej wypadków, niż w całej reszcie miasta. Jeżdżę tamtędy do domu, ale nie powiem złego słowa na te kontrole. Ludzie zaczęli myśleć i zwalniać. Bo do tej pory. ..
 • na Modlińskiej prędkość? pełno samochodów i jeszcze spowalniacz. .. szkoda samochodu
 • Tak jak mówisz, ale zgodnie z obowiązującym prawem, a nie prawem sprzecznym z konstytucją - prawem pisanym na kolanie, pełnym dziur i niejasności które policja je interpretuje na swoją korzyść (statystyk - bo muszą wykonać plan), a gdzie chociaż by możliwość obrony?? Bo jak wiadomo policyjne pomiary nie są tak dokładne i te o 50 km/h więcej może się okazać o 30 km/h. o 20km/h więcej i co??
Reklama