UWAGA!

Kradł wyjątkowe kwiaty

Dziś (31 marca) kilka minut po godz. 14 strażnicy miejscy zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który ścinał rosnące przy Placu Kazimierza Jagiellończyka żonkile. Akurat te kwiaty są bardzo ważne, bo ich sadzenie, a następnie ścinanie wiąże się z pomocą elbląskiemu Hospicjum św. Jerzego.

Żonkilowe „Pole Nadziei” przy Placu Kazimierza Jagiellończyka powstaje już od kilku lat. We wrześniu wolontariusze sadzą kwiaty, by wiosną roku następnego je ściąć i ofiarować elblążanom, którzy przekażą pieniądze na rzecz Hospicjum św. Jerzego.
     - Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei; przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata - podkreśla Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego. - Wiosną, kiedy kwitną, zbieramy fundusze dla Hospicjum. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy - głównie osób młodych, dzieci szkolnych, studentów i organizacji młodzieżowych - rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. W ramach „Pól Nadziei” jesienią wspólnie sadzimy żonkile, wiosną młodzież włącza się w prowadzenie i organizowanie kwest. W Elblągu w akcję co roku zaangażowanych jest ponad 100 wolontariuszy.
     Tegoroczny finał, czyli ścinanie żonkili, zapowiadany jest na 12 kwietnia. Kwiatów będzie jednak mniej niż przewidywano.
     - Dziś o godz. 14.10 otrzymaliśmy zgłoszenie od kobiety, która widziała, jak jakiś mężczyzna ścina żonkile - mówi Dariusz Poturała z elbląskiej straży miejskiej. - Przez sześć minut - tyle zajęło strażnikom przyjechanie na miejsce - zdążył już ich sporo przywłaszczyć. Zapewne chciał je sprzedać, a zysk przeznaczyć bynajmniej nie na Hospicjum.
     53-letni mężczyzna został zatrzymany przez strażników, a następnie przekazany policji.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • pff ja w ogóle nie mam potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. .. szczerze to mam ich gdzieś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ssssssss(2008-03-31)
 • to nie chodź do szpitala ani lekarza ani dentysty bo po co ci pomoc ?
 • tez nie miał kiedy tylko o14 niezły złodziej
 • a kiedy portelek napisze o laureatach konkursu ortograficznego. W szczególnosci o pewnej ślicznej mistrzyni, licealistce z 3lo
 • ale jaja!!!!! straz przyjechała po 6 minutach niewierze przecieżna nich trzeba czekac godzinami a na policje jeszcze dłuzej, chyba ze byli przypadkiem w poblizu no to zty wtedy sie zgodze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdziwiony(2008-03-31)
 • Do czasu sssss, do czasu! Aż sam zachorujesz, a wtedy ?
 • dziwne kobieta musial zglosic ze ktos kradnie kwiaty z tego co mi wiadomo to tam chyba jest kamera naszej dzielnej policji i co nie widzieli ze ktos scina kwiatki, no chyba ze pan policjant przy monitorze mial jakies lepsze widoki
 • jak zachoruję to nie będę liczyła na współczucie i pomoc, bo tego nie znoszę. a zresztą po co pomagać ludziom z hospicjum jak i tak zaraz umrą. nie lepiej zafundować im eutanazję żeby się nie męczyli?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ssssss(2008-04-01)
Reklama