UWAGA!

Kradli benzynę

Elbląg, Kradli benzynę
(fot. KMP Elbląg)

Kradzieże paliwa i włamania do garaży w tym specjalizowała się dwójka młodych elblążan, którzy wczoraj (27 lipca) wpadli w ręce elbląskich policjantów. Teraz jeden z nich stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich, drugi natomiast będzie odpowiadał już jako osoba dorosła.

16-letni Dawid i 17-letni Piotr znaleźli sobie sposób na zarabianie pieniędzy. Z zaparkowanych najczęściej na elbląskim Zatorzu samochodów kradli paliwo. Kradli jednak do czasu, aż zainteresowali się nimi elbląscy policjanci kryminalni, którzy szybko ustalili, co dzieje się ze skradzionym z aut paliwem i kto dokonuje tych kradzieży.
       - Jak się okazało 16-letni Dawid i 17-letni Piotr na swoim koncie mieli już inne podobne czyny – informuje sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Przez kilka ostatnich dni zaczęli się jednak „specjalizować"  głównie w zdobywaniu benzyny i sprzedawaniu jej zazwyczaj przypadkowym osobom. 16-latek zapytany przez policjantów o to, w jaki sposób dokonywał kradzieży odpowiadał najczęściej: „normalnie", gdyż dla niego spuszczanie benzyny z baku samochodu było „normalnym" zajęciem. Oprócz kradzieży paliwa dwójka młodych przestępców miała na swoim koncie, również włamania do garaży – dodaje sierżant Nowacki. - Ich łupem padały narzędzia, rower, puste bądź pełne kanistry, a nawet z jednego z nich skusili się zabrać motocyklowy kask.
       Teraz za popełnione czyny dwójkę włamywaczy czeka odpowiedzialność przed sądem. Wobec młodszego z nich, policjanci zawnioskowali o umieszczenie w schronisku młodzieżowym. 17-latek natomiast będzie odpowiadał już jako osoba dorosła. Za kradzieże z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a co z kradzieżą paliwa z terenu LOK na Skrzydlatej? Czemu tym się nikt nie zainteresuje? Może to też te gnojki?
  • dlaczego w artykule "Elbląg spieszy z pomocą Kasi" nie ma komentarzy?, co wstydzicie się pokazać co inni o tym myślą? SAMA SOBIE WINNA PO CO WŁAZIŁA NA SŁUP? NARKOTYKI, ALKOCHOL, CZY LUDZKA GŁUPOTA?
  • Do zdarzenia doszło około godziny 20.30.Dziewczyna spędzała wolny czas z grupą znajomych na polanie przed Gęsią Górą. Z niewiadomych przyczyn wdrapała się na jeden ze słupów energetycznych, straciła równowagę i spadając złapała za przewód wysokiego napięcia. Porażona prądem spadła na ziemię z wysokości kilku metrów.
  • ty powyżej dlaczego tyle nienawisci do ludzi ktorym wydazyła sie tragedia?! Daj sobie na luz nikt nie chce czytac twoich wywodów. Artykół kierowany jest do ludzi dobrej woli i na pewno nie do ciebie wiec ZAMILCZ
  • bo co bo chciałabyś dodać jadowity komentarz?!
Reklama