UWAGA!

Kradzieże i włamania z finałem w areszcie

 Elbląg, Kradzieże i włamania z finałem w areszcie
fot. (arch. portEl.pl)

Na 3 miesiące sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował 20-letniego Adriana B. Młody mężczyzna ma na koncie kilkanaście włamań oraz kradzieży. Tych ostatnich dokonywał w sklepach samoobsługowych na terenie Elbląga. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czas do rozprawy mężczyzna spędzi w areszcie.

20-letni Adrian B. jest dobrze znany elbląskim policjantom, ponieważ nie raz zatrzymywany był do spraw kradzieży i włamań. Mężczyzna najczęściej kradł ze sklepowych półek elektroniczny towar, ale nie gardził ubraniami a nawet płytami z grami komputerowymi. W godzinach wieczorowo nocnych, gdy sklepy były już nieczynne 20-latek włamywał się do zaparkowanych na osiedlach samochodów. Stamtąd zabierał radioodtwarzacze, głośniki, tuby basowe oraz wszystkie inne przedmioty, które przedstawiały jakąkolwiek wartość a znajdowały się w aucie.
       Od stycznia do marca 2016 roku Adrian B. dokonał 19 takich przestępstw. Zwykle wartość skradzionego przez niego towaru sięgała od 600 do 1700 złotych. Kilkakrotnie próbował wynieść ze sklepu sprzęt elektroniczny w postaci aparatów fotograficznych oraz tabletów. Po jednej z takich kradzieży policjanci oraz prokurator wystąpili do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Jako argument przedstawiono długą listę podobnych zarzutów. Uzasadnieniem był ponadto „lekceważący stosunek podejrzanego do porządku prawnego”. Zdarzało się bowiem, że po zatrzymaniu do sprawy kradzieży 20-latek już następnego dnia po opuszczeniu policyjnego aresztu znów usiłował coś ukraść. Teraz trafił na 3 miesiące do aresztu. Kara jaką są zagrożone jego czyny to nawet 10 lat pozbawienia wolności.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama