UWAGA!

Mecenasi zatrzymani wraz z gangsterami

Elbląg, CBA zatrzymało dwóch gangsterów i dwóch adwokatów za korupcję
CBA zatrzymało dwóch gangsterów i dwóch adwokatów za korupcję (fot. CBA)

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwóch trójmiejskich gangsterów – Jarosława W., pseudonim „Wróbel” i Jarosława S., PS. „Piast”, a wraz z nimi dwóch adwokatów – jednego z kancelarii gdańskiej, drugi to znany elbląski obrońca. - Cała czwórka uwikłana jest w przestępczą, korupcyjną działalność - mówi Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA. - Kilkudziesięciotysięczne łapówki przyjęte przez mecenasów otwierały drogę do wolności.

Wielomiesięczne śledztwo i informacje, do których dotarli funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przyniosło efekty.
     - Grupa realizacyjna CBA zatrzymała Jarosława W. ps. „Wróbel” i Jarosława S. ps. „Piast”- liderów trójmiejskiej grupy przestępczej oraz dwóch adwokatów, zamieszanych w korupcyjny proceder – informuje Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA. – Mecenasi, powołując się na wpływy w pomorskim wymiarze sprawiedliwości, „załatwili” przerwę w odbywaniu kary i przedterminowe zwolnienie z więzienia przestępcy. Kilkudziesięciotysięczne łapówki trafiały do adwokatów m.in. za pośrednictwem zatrzymanych przez biuro gangsterów.
     - Na podstawie zebranych przez agentów CBA materiałów i informacji Biuro do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej – Wydział I Zamiejscowy w Białymstoku postawiło całej czwórce zarzuty korupcyjne – dodaje rzecznik CBA. - Adwokaci odpowiedzą za płatną protekcję, a „Wróbel” i „Piast” za pomocnictwo do wręczania łapówek osobom pełniącym funkcję publiczną.
     

 


     Liderzy trójmiejskiej grupy przestępczej już wcześniej byli doskonale znani organom ścigania. Jarosław W. ma na swoim koncie m.in. haracze, wymuszenia i rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz porwania dla okupu, za podobne przestępstwa Jarosław S. był wielokrotnie notowany. Prokuratura białostocka wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu dla czterech mężczyzn zatrzymanych przez CBA.
     Jak dowiedzieliśmy się w Sądzie Rejonowym w Białymstoku, dziś (7 listopada) od godz. 9 do 14 trwały przesłuchania zatrzymanych.
     O dalszym ciągu sprawy czytaj w artykule Mecenasi i gangsterzy nie trafią do aresztu.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama