UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Metody na wnuczka ciąg dalszy…

Elbląg, Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują starsze osoby
Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują starsze osoby (fot. KMP Elbląg)

Oszuści, którzy wprowadzają w błąd starszych ludzi podają się najczęściej za członków najbliższej rodziny. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj (10 maja) w Elblągu. Do starszej pani zadzwonił „wnuczek” prosząc o pieniądze, ponieważ uczestniczył w kolizji drogowej. Starsza kobieta dała się nabrać i straciła sporą sumę pieniędzy, którą przekazała oszustowi. Teraz sprawą zajmuje się policja.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 10 na terenie Elbląga. Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka i „sprzedał” jej, jak mówią potocznie policjanci, historię o kolizji samochodowej, w jakiej rzekomo uczestniczył oraz o tym, że szybko potrzebuje pieniędzy. Na poparcie swojej sytuacji podał do telefonu „agenta ubezpieczeniowego”, który miał potwierdzić kolizję i nakreślić babci sytuację. Mężczyzna powiedział, że wysyła do babci swojego kolegę po pieniądze. Kobieta nawet nie zdążyła się rozłączyć, gdy podstawiony kolega był już pod jej drzwiami po wyłudzoną kwotę. Starsza pani przekazała mu oszczędności - po tym „wnuczek” nie dał już o sobie znać. Teraz sprawą zajmuje się policja.
       Sytuację przedstawiamy po to, by przestrzec starsze osoby przed takimi właśnie oszustami, bazującymi często na dobroci starszych ludzi. Ponadto apelujemy do osób które pomagają i zajmują się osobami starszymi o rozmowy z nimi i przestrzeganie przed oszustami. Warto takiej osobie przeczytać lub opowiedzieć o takich sytuacjach. Elbląscy policjanci podjęli szeroką kampanie informującą o oszustach i metodach ich działań. Informacje takie pojawiły się nawet w ogłoszeniach parafialnych, a także na dużych plakatach przy kościołach, bo to często najskuteczniejsza metoda dotarcia do tej grupy osób.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama