UWAGA!

Namieszali 10 milionów litrów

Policja i pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna zatrzymali dziewięciu członków grupy zajmującej się produkcją i obrotem nielegalnym paliwem. Są wśród nich elblążanie.

Śledztwo trwało od kilku miesięcy. Jak ustalono, ze zwolnionych z podatku akcyzowego komponentów ropopochodnych przygotowywano olej napędowy, który następnie był sprzedawany we współpracujących z grupą stacjach benzynowych. Zdaniem śledczych, centrum procederu mieściło się w Braniewie. Tam była mieszalnia paliwa i stacja, w której sprzedawano gotowy produkt. Grupa miała wprowadzić do obrotu około 10 milionów litrów nielegalnego oleju i w ten sposób narazić skarb państwa na utratę nawet 15 milionów zł.
     Zatrzymania miały miejsce w środę w Elblągu, Warszawie, Gdańsku i Braniewie. Chodziło o to, by podejrzanych złapać na gorącym uczynku. W Elblągu wpadły dwie osoby: 46-letni Lech Z., który miał zorganizować i kierować grupą oraz 25-letni syn mężczyzny Michał, współwłaściciel firmy obracającej paliwami i stacji benzynowej.
     Do aresztu trafili też: 31-letni Wiesław G., księgowy tego przedsiębiorstwa i 31-letni Andrzej I., właściciel spółki paliwowej współpracującej z rodziną Z.
     W Braniewie został zatrzymany 30-letni Marcin S., który mieszał komponenty, a także dwóch kierowców cysterny przewożącej ponad 8 tysięcy litrów oleju. W Gdańsku i w Warszawie w ręce organów ścigania wpadło dwóch księgowych firm paliwowych, którzy przy pomocy faktur starali się legalizować transakcje.
     Policjanci i funkcjonariusze skarbowi zabezpieczyli również dziewięć zbiorników o pojemności tysiąca litrów, cztery dwustulitrowe beczki i cysternę. Łącznie było w nich około 10 tysięcy litrów paliwa.
     Na poczet przyszłych kar zajęte zostały: dostawczy mercedes, osobowe BMW, dom jednorodzinny, działka budowlana i 100 tysięcy zł w gotówce.
     Jak informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, podejrzewanym zostaną przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzeń na szkodę państwa. Grozi za to do ośmiu lat więzienia. Niewykluczone są też dalsze zatrzymania.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • aleee
 • Namieszali to sobie dobrze....
 • ciekawe o którą to stację chodzi...
 • i tak się budują potem w krynicy morskiej, stegnie hotele, pensjonaty chłopaków z braniewa. pralnia niezła.
 • belusie,zlapani?????
 • tryrty
 • Czy POLICIA jest pewna, że złapała właściwe osoby ????
 • Łatwo jest zniszyć człowieka, zaszargać mu opinie, ale kto to naprawi jak wszystko się wyjaśni. Znam tych ludzi i wiem, że tego nie zrbili. Często donosy okazują się tylko czyimś POBOŻNYM ŻYCZENIEM !!!!
 • Ja myślę tak samo jak osoba powyżej . Prowokacja dziennikarska nie zna granic , ludzie szukają sensacji tylko po to aby móc potem plotkować i dodawać coraz to nowe informacje.Najlepsze zajęcie dla tych którzy chorobliwie zazdroszczą ludziom , którym się w zyciu powodzi lepiej niż Wam.Pomyslcie o walsnym losie,intersie i zostawcie w spokoju innych !!!
 • A co was wszystkich obchodzi czym sie oni zajmują. To są pożądni ludzie i odwalcie się od nich. Nie zajmujcie się dobrymi ludzmi tylko łapcie tych naprawde nieuczciwych co zajmują poważne stanowiska w rządzie, a nie ludzi zajmujących się utrzymaniem swoich rodzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jeden uczciwy(2006-05-13)
 • tych uczciwych z powyższych komentarzy to chyba pogięło. To przecież przestępcy. Przecież oni rżnęli nas wszystkich. Podatki to swoją drogą, ale ludzie lali ten szajs do baków samochodów. Jak ktoś łamie prawo musi się liczyć z konsekwencjami.Mówią, że życie gangstera jest dobre ,ale krótkie.
 • Przyczyna leży w chorym systemie gdzie do ceny paliwa dadaje się różnego rodzaju dodatki czyli: Vaty, akcyzy itp. Tak naprawdę cena benzyny już z marżą stacji i dystrybutora to zaledwie 1/4 tego co zostawiamy na stacji w postaci gotówki. Resztę czyli 3/4 cenY !!!!! - zabiera budżet III czy też IV już RP. W USA - i tak bogatym państwie cena litra benzyny jest o 2/3 niższa niż w Polsce i nikomu nie przyjdzie nawet na myśl aby paliwa obkładać jakimiś obciążeniami gdyż drogie paliwo to mniejsza konkurencyjność gospodarki. Naprawę systemu zatem należałoby przeprowadzić od samego źródła problemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  recepta(2006-05-14)
Reklama