UWAGA!

Nietrzeźwi za kierownicą

 Elbląg, Nietrzeźwi za kierownicą
fot. AD

Do policyjnej celi trafiło trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych wczoraj (6 września) przez policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i pracowników straży miejskiej w Pasłęku. Jeden z zatrzymanych miał blisko 4 promile, kolejny był poszukiwany pięcioma listami gończymi.

Nietrzeźwego recydywistę za kółkiem zatrzymali i przekazali policjantom funkcjonariusze straży granicznej. 29-letni Tomasz F. jechał wczoraj o godzinie 17.30 vw transporterem ulicą Kilińskiego w Elblągu. Podczas kontroli okazało się, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez sąd. Po dokładnym sprawdzeniu kierowcy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie, aż pięciu listów gończych. Wszystkie wiążą się z prowadzeniem w stanie nietrzeźwym i łamaniem zakazu sądowego. Kierowcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna ma problem alkoholowy.
       Kolejny z zatrzymanych to 43-letni kierowca zawodowy. On z kolei został zatrzymany przez policjantów w miejscowości Rydzówka pod Pasłękiem. Wcześniej funkcjonariusze mieli informacje, że kierowca łady niva jedzie po alkoholu. O godzinie 17.30 został zatrzymany do kontroli. Miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna ma na utrzymaniu żonę i dwoje dzieci. Teraz straci prawo jazdy i zapewne pracę.
       Ostatni nietrzeźwy to rowerzysta. 46-letni Paweł O. został zatrzymany wczoraj około godziny 16 przez strażników miejskich również miejscowości Rydzówka. Po badaniu okazało się, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.
       Tylko podczas wakacji policjanci zatrzymali 118 nietrzeźwych kierowców. Wszystkim, oprócz straty prawa jazdy, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama