UWAGA!

O 50 km/h za dużo

Elbląg, O 50 km/h za dużo
fot. policja

Policjanci z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu podczas prowadzonych działań o nazwie „prędkość” zatrzymali 2 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. We wrześniu policjanci z Elbląga za ten rodzaj wykroczenia zatrzymali prawa jazdy 15 kierującym.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Zwierznie. Tam kierujący toyotą 53-latek jechał 115 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Drugi przypadek to 35-latek w bmw któremu policjanci zmierzyli prędkość na ul. Fromborskiej. Wynik to 111 km/h w miejscu gdzie jest teren zabudowany. Wymienieni kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani 500 złotowymi mandatami i 10 punktami karnymi.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A jak w Wikrowie piraci się maja?
 • NIC, ale to NIC się nie zmieni bez rewolucji w systemie. Tu trzeba metody kija...o 400% wyzsze mandaty, obniżenie punktów do 12, zabieranie prawa jazdy na lata, fotoradary gdzie się tylko da i więcej kontroli drogowych. Sami tylko popatrzcie, co Polacy robią za kierownicą. Absolutny brak poszanowania prawa, swojego i cudzego życia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Gosc123(2019-09-30)
 • 500 zł za bycie żywa torpeda drogowa? Przestępcy drogowi wciąż mają przyzwolenie do popełniania przestepstw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Gość45(2019-09-30)
 • Trasa Jeglownik-Gronowo Elbląskie wciąż w formie i dzikusy wyprzedzają się, gdzie ograniczenia jest do 60km/h. Ale policji tam nie widać.
 • W Wikrowie i oczywiście w Wiktorowie mają się piraci tacy bardzo dobrze, bo pędzą jak nienormalni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  2
  radaczek.uszkodzony(2019-09-30)
 • @radaczek.uszkodzony - No cóż wiesniactwo się szerzy na wielką skalę tylko policja jakoś słabo w tle wypada, bo z wieśniakami sobie całkowicie nie radzi.
 • 90% zabranych prawek na prostej do Żurawca;-)))))
 • @radaczek.uszkodzony - Dziadostwo było od pokoleń i takie chyba pozostanie. Można coś wymagać od ludzi, ale muszą oni choć trochę kultury mieć.
 • Do Gościa - "90% zabranych prawek na prostej do Żurawca;-)))))" - I co z tego wynika??? Raczej na zakrętach nie da się szybko jechać. Mamy znaki, jest ograniczenie i każdy kierowca ma się do nich stosować. Natężenie ruchu duże czy małe nie upoważnia nikogo do niestosowania się do znaków. Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  COOLMEN(2019-10-01)
 • No dobra, gdy wyjeżdżasz w mieście lub w miejscu gdzie jest 50km/godz. z podporządkowanej lub skręcasz z ulicy w lewo. Ktoś jedzie za szybko z naprzeciwka lub na drodze z pierwszeństwem dochodzi do zderzenia, to kto jest winny? Błąd jest taki, że nie spodziewasz się w terenie zabudowany ktoś jedzie 100 i źle oceniasz prędkość zbliżania się tego pojazdu, czyja wina? Na "Drogówce" w TV gdy ludzie się tłumaczą, że ktoś za szybko jechał nie robi to wrażenia na policjantach nawet pada stwierdzenie "Mógł Pan bardziej dynamicznie skręcić"
 • @!@#$ - Odnośnie Policji i policjantów to jest odrębny temat. Dużo funkcjonariuszy idzie na łatwiznę lub nie zawsze dobrze są douczeni. Zawsze najlepiej jest znać dokładnie przepisy, to jak policjant wyczuje od Ciebie dobrą ich znajomość, wtedy nie próbuje Ci wcisnąć kitu.
 • he he, chcieli się pochwalić że złapali dwóch 50/50 a dostali tylko falę krytyki i tak trzymać !!! Co do kierowców, noga z gazu, nie dajcie tym oprawcom zarobić na premie i awanse poprzez nakładanie mandatów.
Reklama