UWAGA!

O 50 km/h za dużo

 Elbląg, O 50 km/h za dużo
fot. policja

Policjanci z Wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W takim przypadku osoba popełniająca to wykroczenie traci prawo jazdy na 3 miesiące oraz jest karana mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

W miniony weekend policjanci z prewencji interweniowali 125 razy. W 31 przypadkach były to interwencje domowe. Zatrzymano 8 osób poszukiwanych. W 11 przypadkach nietrzeźwych przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali ponad 200 pojazdów. Kontrole prędkości doprowadziły do ukarania 62 kierujących za przekraczanie dozwolonej prędkości. W trzech przypadkach były to przekroczenia powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym i zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące oraz mandatem i 10 punktami karnymi.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czekamy na patrole w dwóch słynnych wioskach, w których nie tylko przekraczana jest prędkość, ale również zakłócanie ciszy nocnej jednego deb. la na motocyklu. Mało, że pędzi jak nienormalny, to jeszcze coś ma niesprawnego, bo "strzela "mu w rurę wydechową. Zresztą ten motocyklista często to robił w ubiegłym roku. Może w końcu policja zainteresuje się tym nie do końca normalnym głupkiem? Wystarczy popytać w m. Wikrowo, tam go doskonale znają.
 • Najlepiej podsumowała polską policję kobieta, której były partner porwał syna (głośna sprawa obecnie w mediach), że są do niczego. Chyba ma rację!
 • Współczuję ludziom, którzy mieszkają obok takiej po PGR - skiej patrologii. Naprawdę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  czarek(2020-02-17)
 • Przeciez te mandaty to jest śmiech konia...w zabudowanym 101km/h, a oni 500zl dają. To samo ma się inny wykroczeń...300zl i mówisz do gliny won dziadu mi z oczu. Mandaty powinny być 3x wyższe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  Gosc123(2020-02-17)
 • W krajach zachodnich przekroczenie prędkosci o 100% to konfiskata samochodu, odebranie prawa jazdy i bardzo, bardzo, wysoka kara pienięzna. Proszę sobie porownac teraz karę w Polsce, kara jest skandalicznie niska.
 • @gigi3 - To prawda, dlatego deb. li to w ogóle nie odstrasza.
Reklama