UWAGA!

Odpowie za kradzież flagi państwowej

 
Elbląg, Odpowie za kradzież flagi państwowej

29-letni mieszkaniec podbraniewskiej miejscowości odpowie za kradzież. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę po tym, jak mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie zdecydował się zabrać flagę państwową umieszczoną z okazji Święta Niepodległości przy jednostce policji.

W trakcie Święta Niepodległości policjanci, jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem osób, które uczestniczą w uroczystych obchodach, ale również przeciwdziałają wszelkim zachowaniom, które mogłyby godzić w narodowe symbole. Tak było i tym razem. Chwilę przed godz. 1.00 oficer dyżurny braniewskiej komendy zauważył jak w kierunku jednostki zmierza nieznana osoba. Po chwili mężczyzna zaczął się oddalać, zabierając ze sobą flagę państwową, wywieszoną w tym szczególnym dniu przed budynkiem policji. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast zatrzymując 29-latka. Okazało się, że był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszy zarzut, za co może mu grozić kara nawet do roku pozbawienia wolności.
       Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież symboli narodowych bez względu na ich wartość grozi kara do roku pozbawienia wolności.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama