UWAGA!

Ojciec pozwolił, choć syn nie miał prawa jazdy

 
Elbląg, Ojciec pozwolił, choć syn nie miał prawa jazdy

Dużą nieodpowiedzialnością wykazali się pewien ojciec i syn. Starszy, bo pozwolił 16-latkowi jechać wiedząc, że ten nie ma do tego uprawnień. Młodszy natomiast najpierw sam podreperował uszkodzony pojazd, a potem ruszył nim w trasę. Policjanci z braniewskiej drogówki ukarali ojca mandatem, syn zaś za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem rodzinnym.

W środę (30 stycznia) policjanci z braniewskiej drogówki zatrzymali do kontroli młodego motorowerzystę. W trakcie legitymowania okazało się, że wobec tego samego nieletniego funkcjonariusze podejmowali już interwencję w październiku minionego roku. Wtedy też 16-latek jadąc na tym samym motorowerze spowodował zdarzenie drogowe. Pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy, więc zatrzymano jego dowód rejestracyjny. Okazało się, że nieletni sam podreperował jednoślad i podróżował dalej, bez upewnienia się u diagnosty, czy jest w pełni sprawny. Nie było to jednak jedyne przewinienie ujawnione przez policjantów podczas kontroli. 16-latek nie miał prawa jazdy, na miejsce kontroli wezwano więc jego ojca. Mężczyzna za to, że pozwolił synowi na jazdę, wiedząc, że nie ma prawa do tego uprawnień, został ukarany 300-złotowym mandatem. Nieletni natomiast za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem rodzinnym.
      
       Policjanci ostrzegają i przypominają:
       Karze grzywny podlega nie tylko osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, ale również właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień.
      
sierż. sztab.Jolanta Sorkowicz, KPP Braniewo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama