UWAGA!

Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu

 Elbląg, Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu
fot. Policja (arch. portEl.pl)

Po otrzymanym od mieszkańca zgłoszeniu braniewscy funkcjonariusze przerwali jazdę 33-latkowi, który prowadził swoje auto mając blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Wczoraj w Braniewie policjanci zostali powiadomieni, że w okolicy myjni zaparkował kierowca, który może być pijany. We wskazane miejsce wysłano patrol. Zgłaszający dodał, że jechał za pojazdem i widział, jak kierujący wykonuje gwałtowne manewry na drodze, postanowił więc o tym fakcie powiadomić funkcjonariuszy. Chwilę później 33-latek został zatrzymany. Przyznał się do tego, że tuż przed jazdą spożywał alkohol. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził mając blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem.
      
       Policjanci apelują, aby każdy reagował na niepokojące zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.
      
      
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama