UWAGA!

Pijany za kierownicą tira

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 47-letni Jerzy L., kierowca tira, który spowodował kolizję na krajowej „siódemce”. Teraz, oprócz straty prawa jazdy, grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Wczoraj (8 września) około godziny 16 na krajowej „siódemce” doszło do kolizji drogowej.
     - 47-letni mężczyzna kierujący ciężarowym renault jechał od strony Warszawy w kierunku Gdańska – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Na prostym odcinku drogi mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim pojazdu i uderzył w opla astrę. Siła uderzenia była na tyle duża, że astra najechała na tył opla kadetta.
     Jak wykazało badanie, 47-letni Jerzy L. był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierowcy osobowych samochodów byli trzeźwi. Na szczęście nikt z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń. Jej sprawca trafił do policyjnego aresztu. Teraz, oprócz straty prawa jazdy, grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.
     Policjanci przypominają: zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
     Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • trolle internetowe i dzieci neo do dzieła
  • zapomnieliście dodać, że ciężarówka wraz z naczepą znalazła się w rowie, a zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania drogi nr 7 ze zjazdem pasłęk-dzierzgoń. :) widziałam wczoraj ten wypadek
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mieszkanka krosienka(2008-09-09)
Reklama