UWAGA!

Po służbie zatrzymał poszukiwanego

 Elbląg, Po służbie zatrzymał poszukiwanego
fot. (arch. portEl.pl)

Policjantem się jest również po godzinach pracy – tę zasadę potwierdził funkcjonariusz wydziału kryminalnego elbląskiej komendy, który wczoraj (21 marca) po służbie zatrzymał poszukiwanego mężczyznę.

Było chwilę przed godziną 16.00 gdy wspomniany policjant jechał autem ulicą Poprzeczną. W pewnym momencie zauważył jak chodnikiem idzie Kazimierz K. Mężczyznę tego znał, co więcej - wiedział, że jest on poszukiwany. Postanowił więc go zatrzymać. Policjant przedstawił się i okazał legitymację. Wspomniany mężczyzna przedstawił się zupełnie innym nazwiskiem. Chciał w ten sposób uniknąć zatrzymania. Wiedział o tym, że ma do odbycia karę pozbawiania wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Gdy funkcjonariusz kontaktował się telefonicznie z dyżurnym, mężczyzna wyrwał się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany i przewrócony na ziemię. Wtedy próbował zaatakować funkcjonariusza. W obezwładnieniu agresora pomogła policjantka, która również była po służbie i akurat tamtędy przechodziła. Mężczyzna został obezwładniony, a na miejsce przyjechał umundurowany patrol.
       Jak się okazało Kazimierz K. ma do odbycia karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Został skazany za kradzieże, a także uszkodzenie sieci przesyłowych. Podczas jednej z kradzieży, chcąc pozyskać miedziany przewód przeciął… światłowód i tym samym przyczynił się do poważnej awarii w dostawie sygnału telewizji kablowej do części miasta. Teraz trafi do aresztu.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Buhaha ale jak policjant popełni przestępstwo albo będzie pijany za kółkiem to wtedy rzecznik i reszta się odcina i piszą że był po służbie i nie ma to nic wspólnego z wykonywanym zawodem Buhaha, dwulicoacy, buhaha kłamcy. .
 • Policjantka akurat przechodziła. .. .hahaha sama policja po słuzbie na tej poprzecznej. .. Cóż za zbieg okoliczności. Niech napiszą że mają romans i odwoził ją na chate. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  7
  cyrkonia(2016-03-22)
 • w Elblągu droga Cyrkonio mieszka wielu policjantów nawet takich którzy służą w innych miastach i się nie znają mieszkając nawet blisko siebie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  1
  jakitaki(2016-03-22)
 • A ja znam kilku takich co po służbie, jak słyszą że sąsiad bije żonę i dzieci to podgłaśniają muzykę, no bo przecież nie doniosą na kolegę z pracy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  solidarnośćPolicji(2016-03-22)
 • Policjantem jest człowiek, takim samym jak budowlaniec, lekarz czy ślusarz. Wszędzie znajdą się czarne owce. Oby było ich jak najmniej. ..
 • Cykorii, powinnaś się cieszyć że z takimi policjantami możesz czuć się bezpieczna w naszym mieście a Ty zamiast tego doszukujesz się sensacji. Czy Ty jesteś starą panną?
 • nie pracujcie w kmp
 • Brawo, brawo! Chciałbym osobiście podziękować temu panu za zatrzymanie drania. Wszyscy, którzy myślą inaczej mają wkodowaną tolerancję dla draństwa. Ale skąd to mają? Czyżby od mamy lub taty?
 • Psy nie śpią nawet wtedy kiedy biją swoje żony. .. wtedy jest cisza
 • Pogratulować, tylko co robią policjanci na służbie?
 • A ja bym chciała żebyście napisali czy przełożeni ich docenili. ..
 • to samo co lekarze po dyżurze ale za darmo. ..
Reklama