UWAGA!

Podejrzany na wolności (2)

Prokuratura Rejonowa złoży zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego, który nie zgodził się na aresztowanie tymczasowe 30-letniego mieszkańca Elbląga podejrzanego o dokonanie czynów lubieżnych na nieletnich dziewczynkach - zapowiada Jerzy Waryszak, rzecznik Prokuratury kręgowej w Elblągu.

O sprawie poinformowaliśmy w czwartek (29.03). 30-letni mężczyzna podejrzany o zmuszenie do obcowania płciowego nieletnich dziewczynek, mimo wniosku policji i prokuratury decyzją Sądu Rejonowego nie został tymczasowo aresztowany. Od środy przebywa na wolności w jednym z elbląskich szpitali z podejrzeniem wstrząsienia mózgu.
     Dzisiaj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu zapowiedział iż zostanie złożone zażalenie na decyzję Sądu Rejonowego. Rozpatrywać ją będzie Sąd Okręgowy w Elblągu.
     - Oceniam, że sąd uciekł od ocenania czy zebrany materiał dowodowy powoduje iż konieczne jest zatrzymanie mężczyzny w areszcie. Sąd oparł się jedynie na opinii biegłego, który stwierdził iż stan zdrowia nie pozwala mężczyźnie na przebywanie w areszcie. Według mnie jest to uchybienie formalne - mówi Waryszak.
     Prokuratura Rejonowa ma siedem dni na złożenie zażalenia od podjęcia decyzji przez sąd.
AK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Działania elbląskiego Sądu są społecznie szkodliwe. Zastanawiam się czy nie należy dokonać lustracji lokalnej i co po niektórym Sędziom Sądu nie zaproponować azylu. Sędziowie tego sądu winni dbać o dobro wspólne mieszkańców regionu. Opinia społeczna stwierdza, że Sąd daje dowody, że to Sąd stanowi zagrożenie dla mieszkańców. Włosy mi „dęba stają” jak to piszę... ale czy moja 8 letnia córka winna spacerować po parku w towarzystwie wg Sądu -mężczyzny godnego zaufania (czytaj pedofila)? Mam prośbę do pana „godnego zaufania” czy byłby pan uprzejmy i dokonał czynu lubieżnego na osobie wydającej decyzję o nie zamykaniu Pana w zakładzie penitencjarnym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-04-01)
 • Księdza nie poproszę o modlitwę, bo elbląski Sąd trzyma z Kościołem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-04-01)
 • Historia kołem się toczy, pedofilowi da pełny trzos, dziecku wydłubie oczy. Rozmowa między Panem, Wójtem i Plebanem.