UWAGA!

Podłączył się „na lewo”

Braniewscy policjanci wspólnie z elektrykiem odwiedzili mieszkanie Waldemara N. Istniało bowiem podejrzenie, że mężczyzna, który w sierpniu został „odcięty” od prądu, pobiera go nielegalnie. Dowód kradzieży był niepodważalny, bo w mieszkaniu grał telewizor, radio, podłączony był także inny sprzęt.

Policjanci wspólnie z właścicielem budynku i elektrykiem zapukali do drzwi mieszkania jednego z mieszkańców Braniewa. Powodem niezapowiedzianej wizyty było podejrzenie nielegalnego poboru prądu przez Waldemara N. W trakcie wizyty dowód kradzieży był zarówno widzialny, jak i słyszalny – w mieszkaniu, gdzie od sierpnia odcięty był prąd, grał telewizor, radio oraz podłączony był inny sprzęt AGD.
     Nielegalne podłączenie, znajdujące się w piwnicy budynku, w obecności policjantów zostało odłączone przez pracowników Sekcji Zasilania Energetycznego w Elblągu. Sprawca kradzieży prądu w chwili kontroli był pijany. Dziś (8 listopada) zostanie przesłuchany. Policjanci będą ustalać, od kiedy Waldemar N. kradł prąd.
     Za kradzież energii elektrycznej kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama