UWAGA!

Podrobione rzeczy w sklepie z odzieżą

 
Elbląg, Podrobione rzeczy w sklepie z odzieżą
fot. nadesłana

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą elbląskiej komendy, zatrzymali w Pasłęku kobietę prowadzącą sklep z odzieżą. 35-latka oferowała w nim towar oznaczony podrobionymi znakami towarowymi. Teraz odpowie za naruszenie przepisów o prawie własności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (5 sierpnia) w Pasłęku. Tam, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 35-letnią właścicielkę. W swoim sklepie z odzieżą miała wystawione do sprzedaży ubrania, buty oraz torebki znanych marek. Jak się okazało najprawdopodobniej nie były to produkty oryginalne a jedynie ich podróbki „udające” tylko oryginalne. Funkcjonariusze podczas wizyty we wspomnianym sklepie zabezpieczyli sporej wielkości karton z odzieżą, obuwiem i galanterią. Teraz przedmioty te trafią do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności. 35-latka została przesłuchana w charakterze świadka. Po przedstawieniu opinii biegłego może usłyszeć zarzuty z ustawy o prawie własności przemysłowej. Policjanci ustalili, iż część przedmiotów była przez kobietę sprzedawana także za pośrednictwem internetu.
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na początku podajecie: "35-latka oferowała w nim towar oznaczony podrobionymi znakami towarowymi. Teraz odpowie za naruszenie przepisów o prawie własności. " - czyli że już wiecie na 100% że towar był podrobiony, po czym niżej piszecie: "Jak się okazało najprawdopodobniej nie były to produkty oryginalne a jedynie ich podróbki", "Teraz przedmioty te trafią do biegłego, który wyda opinię co do ich autentyczności". Czyli że co? Już ją skazaliście i uznaliście winną, mimo że jeszcze nie wiadomo czy towar rzeczywiście jest podrobiony? A co, jeśli okaże się że towar był jednak oryginalny?
 • Czy wobec tego ktoś odpowie za zniesławienie?
 • Za policyjnych bandytów bierze się MSW
 • Zgłaszam to do prokuratury
 • co?
 • Skoro autentyczność ma potwierdzić biegły czy ta Pani jest na tyle "biegł" by rozpoznać podrobione ubrania może ktoś inny wcisnął jej trefny towar, czy trzeba zatrzymywać taką osobę a może spisać protokół i wezwać na komisariat (pisze że zatrzymali). Czy w sklepach z odzieżą używaną można mieć taki towar podrobiony przecież sprzedają towar nie jako markowy tylko że używany ale jak to wygląda w świetle prawa. W świetle prawa w dzisiejszych czasach pewnie wszyscy łamią prawo autorskie, kto z Was nie ma plików ściągniętych z sieci, nie wiecie co ściągają wasze dzieci gdyż nie jesteś cie "biegłymi" IT by wiedzieć w którym momencie złamaliście prawo autorskie czy prawo własności. Policjanci od przestępstw gospodarczych powinni się zająć pracą na czarno, oficjalnymi zarobkami w wysokości minimalnej płacy a pod stołem reszta pieniędzy. Firmy które zatrudniają w ten sposób kilkadziesiąt pracowników, oszukując US, ZUS w skali roku na setki tysięcy zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Porządek(2015-08-06)
 • A co w tym nowego? Za oryginały płaci się jak za zboże i niewielu na to stać. Np spodnie jeansy, całe życie kupowałem spodnie firmy Odra. Od zmiany na lepsze w państwie naszym kupuję podróby? A ze mają naszywkę Montana a nie Odra to nic a nic mi to nie stanowi i jest to problem poza mną. Tylko tych głupoli którzy do tego doprowadzili i eliminują wyimaginowaną konkurencję. To tak jakby zamienić basen miejski zwany "Mała Krynicą" z możliwością korzystanie przez dzień cały w wakacje, na CRW znaczy 25x25 m przez 40 min. Bo przez resztę dnia trzeba zarobić na wejście dnia następnego. Albo inny przykład. Z uwagi na upały wiele firm wykonawczych rozpoczyna pracę około 4 z rana i pracuje przez osiem godzin, a nie dlatego żeby zwiększyć wydajność dwukrotnie pracując od 4 rano do 24.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sierozpisałem(2015-08-07)
 • W ksiażce pt. , ,GOMORRA" Roberta Saviano opisany jest cały swiatowy biznes narkotykowy, odzieży podrabianej zwanej przez bossów mafijnych, ,oryginałami bez autoryzacji producenta". Miliony zarabiane nie tylko przez mafię na tym procederze zasilają później, ,kroplówkę" korupcyjną która dostarcza pożywienia (daje się żyć) dla sędziów, prokuratorów, policji, wladz miejskich no i oczywiście szarej strefie producentów z pod Neapolu i innych znanych okregów podzielonych wpływami rodzin mafijnych. Idźcie do TK MAX w Elblągu (znane marki do 60 % taniej). Tam też zapewne są oryginały bez autoryzacji. Sami włascicele znanych marek zlecają (bo nie maja wyjścia) szycie lub wyrób swoich produktów wyrobnikom bedącym na usługach mafii, bo jest po prostu taniej i wszczscy sa zadowoleni. Więc z kad bieże się ten szum.
 • Rozliczcie Komora za bardzo duże zaangażowanie w fundację ProCivili. Tam dopiero szły przewały i to nie gdzie indziej tylo w Wojskowej Akademii Technicznej. Dlaczego Bronek nie głosował za likwidacją WSI ??? Reszty dowiecie się z książki W. Sumlińskiego, ,Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego, na sczęście dla kraju - byłego prezydenta.
Reklama