UWAGA!

Policja ostrzega przed oszustami

 
Elbląg, Policjanci ostrzegają przed osobami, które wyłudzają pieniądze podając się za rodzinę
Policjanci ostrzegają przed osobami, które wyłudzają pieniądze podając się za rodzinę (fot. nadesłana)

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów podających się za członków rodziny. Tym razem kobieta, która odwiedziła starszą panią, podała się za daleką rodzinę ze Śląska. Aby zdobyć pieniądze powiedziała, że wygrała na loterii 7 tys. złotych, ale potrzebuje jeszcze 3 tys. Jak nietrudno się domyślić, gdy otrzymała tę kwotę wyszła z mieszkania i… ślad po niej zaginął. Policja apeluje do mieszkańców o ostrożność, bo taka wizyta może słono kosztować.

Zdarzenie miało miejsce w piątek (2 sierpnia) około godziny 15 w centrum Elbląga. Tam do mieszkania starszej pani zapukała nieznana kobieta. Podała się za członka jej dalekiej rodziny, która mieszka na Śląsku. Kobieta oświadczyła ze wygrała na loterii 7 tysięcy złotych i potrzebuje jeszcze 3 tys. Aby uwiarygodnić to, co mówi pokazała zwinięte w rulon banknoty. Po krótkiej rozmowie odwiedzająca zabrała pieniądze, które dała jej pokrzywdzona i wyszła z mieszkania. Jeszcze tego samego dnia o sprawie została powiadomiona policja.
       Policjanci nie pierwszy już raz ostrzegają przed osobami podającymi się za członków dalekiej rodziny. To oszuści, którzy czekają by zdobyć nasze zaufanie, a następnie okraść z pieniędzy lub wartościowych przedmiotów.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama