UWAGA!

Policjanci ostrzegają przed brawurą

 Elbląg, Policjanci ostrzegają przed brawurą

47-letni elblążanin stracił na trzy miesiące prawo jazdy za brawurową jazdę w terenie zabudowanym. Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 24 uprawnienia do kierowania za tzw. 50+. W ubiegłym roku były aż 264 takie przypadki. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna śmiertelnych wypadków na polskich drogach.

Wczoraj (5 lutego) policjanci kontrolowali prędkość w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. Zatrzymali tam mercedesa, którym jechał 47-letni elblążanin. Urządzenia pomiarowe wskazały 101 km/h. Tym samym kierowca dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany kilkusetzłotowym mandatem oraz 10 punktami. Tłumaczeń nie było.

Od początku roku policjanci z Elbląga zatrzymali już 24 prawa jazdy za tzw. 50+. W ubiegłym roku były aż 264 takie przypadki. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna śmiertelnych  wypadków na polskich drogach.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • 101 a tolerancja bledu ja bym nieprzyja mandatu nie ma poblazania dla wynikowcow w mundurach
  • brawo POLICJA oby wieciej takich pseudo kierowcow elininiwac z drog
  • Na wioskach tak właśnie jeżdżą, czy miastowi czy też wieśniaki, ponieważ uważają, że tam raczej ich policja nie namierzy lub skontroluje i chyba mają rację, w zasadzie tak właśnie jest na terenach wiejskich. Może to w końcu policja zmieni i wioskowi mistrzowie kierownicy zaczną stosować się do przepisów?
  • Według mnie prawo jazdy powinni zabierać przykładowo na miesiąc już po przekroczeniu 21 km/h więcej jak mówią przepisy, powyżej +30 km/h na trzy miesiące, + 50 km/h na sześć miesięcy. Zdaje się jak dobrze pamiętam w Niemczech powyżej 21 km/h w obszarze zabudowanym jest zabierane prawo jazdy na miesiąc, to dlaczego u nas dopiero powyżej +50 km/h? Tylko surowymi karami można co nieco powstrzymać te rajdy wszędzie.
  • Najpierw ortografia i interpunkcja, później głębokie przemyślenia.
  • Kształconych jesteś a gamoń, bez interpunkcji !!!
  • Kształcony jesteś a gamoń, bez interpunkcji !!!
  • Polecam stanąć a wysokości straży pożarnej w Gronowie Elbląskim. Ograniczenie dla ciężarowych 30, a autobus szkolny i tiry tam po 60 maja na liczniku.
  • A ja polecam, aby policjanci wzięli się ostro do pracy na drogach powiatowych.
Reklama