UWAGA!

Policjanci szukali 16-letniej „uciekinierki”

Zaniepokojona matka szesnastolatki zgłosiła zaginięcie swojej córki, od której dostała sms informujący o tym, że zabrał ją znajomy i jadą autem w stronę Warszawy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Po kilku godzinach znaleźli 16-latkę na dworcu w Gdańsku. Okazało się, że nastolatka zmyśliła całą historię z „uprowadzeniem” ponieważ… się nudziła.

Zdarzenie miało miejsce w Elblągu w piątek (10 czerwca) po południu. Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przyszła matka 16-letniej dziewczyny twierdząc, że nie ma kontaktu z córką, ponieważ jej telefon nie odpowiada. Powiedziała również, że wcześniej otrzymała od 16-latki sms informujący ją, że wsiadła do samochodu swojego znajomego i jedzie z nim w stronę Warszawy. Policjanci natychmiast podjęli poszukiwania nastolatki, które dość szybko przyniosły efekty. Okazało się, że dziewczynę zlokalizował inny policyjny patrol, ale na dworcu w Gdańsku. Nastolatkę przejęli elbląscy kryminalni i przekazali matce. Jak się kazało dziewczyna wymyśliła całą historię z „uprowadzeniem”, którą napisała w smsie do matki ponieważ… się nudziła. Teraz o jej wybryku zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Tam zapadnie decyzja czy należy objąć ją dodatkowym nadzorem.
       W okresie przedwakacyjnym oraz w same wakacje elbląscy policjanci odnotowują więcej niż zwykle zaginięć osób nieletnich. Są to zazwyczaj ucieczki z domu. Nieletni, gdy zatrzymuje ich policja, tłumaczą często, że zrobili to z nudów lub chcieli po prostu przeciwstawić się rodzicom, bo ci zabronili im np. wyjazdu pod namiot ze znajomymi. Podczas takich ucieczek może dochodzić do wchodzenia w konflikt z prawem oraz innych niebezpiecznych sytuacji.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brak zagospodarowania czasu dzieciom, przez rodziców- wychowanie w sposób bezstresowy- wszystko zmierza ku temu, że dzieciaki robią co chcą, nie mając nawet świadomości z tego co tak naprawdę robią. nic dziwnego, że później z nudów piją alkohol, pływają w rzece lub wchodzą na słupy wysokiego napięcia.
 • patologia, dzieci robią dzieci później nie ma kto gówna wychowywać to się nudzą szczeniaki.
 • wypowiedz wyżej mówi sama za siebie. .ja komentować jej nie będę. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wredota(2011-06-12)
 • Jeśli dalej będziemy przerzucać odpowiedzialność za wychowanie dzieci na państwo, to takich przypadków będzie coraz więcej.
 • wredota to właśnie ty jesteś tym gó. .. m
 • Kupić dziecku dobry komputer plus dostarczać coraz to nowe gry komputerowe i okaże się, że dziecko jest grzeczne, siedzi w domu, a rodzice są spokojni. Tak sprawę wychowania dziecka postrzega część rodziców. Na rachunki nie mają, ale dziecko ma wypasiony sprzęt - dobrego kompa. Inne sprawy są już mniej ważne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malgusiekg(2011-06-13)
 • tak to się nazywa bez stresowe wychowanie, dzieci się nudzą nic nowego, samo życie a co mają w tej mieścinie robić po za opisanymi wcześniej przypadkami, same nudy. Najlepsze dyskusje są na temat zdejmowania SIMLOKA przez nastolatki w czasie wakacji z chłopakiem pod namiotem. a skutki są potem sama patologia, żenujące
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  też obserwator(2011-06-13)
Reklama