UWAGA!

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

 
Elbląg, Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
fot. arch. portEl.pl

„Policjantem się jest całą dobę” twierdzi st. sierż. Damian Sorkowicz, który w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna zwrócił uwagę funkcjonariusza nieudolnymi manewrami na parkingu. W chwili kierowania pojazdem miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwi kierujący stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego eliminacja ich z naszych dróg jest jednym z priorytetów policjantów. Tak też zachował się st. sierż. Damian Sorkowicz, policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego braniewskiej Policji, który zwrócił uwagę na kierowcę opla na parkingu przychodni lekarskiej w Braniewie przy ul. Żeromskiego.
       Niezgrabne i długotrwałe manewry kierującego samochodem wzbudziły podejrzenia funkcjonariusza, że może on kierować pod wpływem alkoholu. Fakt, że mężczyzna był znany st. sierż. Sorkowiczowi z wcześniejszych interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu i policjant kojarzył go jako osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania, tylko uprawdopodobnił przypuszczenia.
       Policjant podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. W trakcie rozmowy st.sierż. Sorokowicz wyczuł od kierowcy woń alkoholu, więc wezwał na miejsce patrol drogówki. Badanie na urządzeniu wykazało, że 41-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
       Za zaangażowanie funkcjonariusza w czasie wolnym od służby na rzecz eliminacji z ruchu nietrzeźwych kierujących Komendant Powiatowy Policji w Braniewie zdecydował wynagrodzić policjanta nagrodą pieniężną. St. sierż. Damian Sorkowicz jest jednym z najczęściej wyróżnianych przez przełożonych policjantów patrolówki.
      
      
      
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie piszcie tylko, że społeczniak czy konfident. Tak właśnie powinien zachować się, każdy kto jest świadkiem jazdy po pijanemu.
 • Jeżeli jest tam nagradzany to znaczy, że znalazł swoje miejsce i niech tam siedzi do emerytury. Gdzie indziej może się zmarnować.
 • sam śmigam po pijaku i wiem jak ogromnym zagrożeniem są na drodze pijani kierowcy:P
 • To jeszcze spróbuj tak jak niektórzy z nich rozpędzić sie na pustej drodze i przywalić w drzewo(selekcja naturalna);-)
 • Tylko utylizacja, żadna edukacja takich kierowców nie pomoże.
 • "policjantem jest się całą dobę" Święte słowa. pijaków po służbie i na urlopach karać z całą surowością jak na służbie.
 • a zwykłemu człowiekowi, jakby zatrzymał nietrzeźwego, nagrody pieniężnej by nie dali. .. No i jaka jest skuteczność naszego prawa skoro był znany z takich wyczynów a i tak dalej robi to samu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  AnaHana(2015-10-17)
 • nie dość że by zwykłemu nagrody nie dali to jeszcze gnębiliby przesłuchaniami i stawiennictwem sądowym jako świadek
 • społeczniak i konfident
 • Medal jeszcze dajcie Panu starszemu sierżantowi ŻENADA!!!!! a w dziurze braniewskiej sierżant jest oficerem prasowym umowne określenie Więc ja jestem zaraz po Panu ministrze Siemio. .. .. Nio trzeba było się uczyć LUB mieć układy to też byście mieli nagrody pieniężne! Pozdro:]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Oficer32(2015-10-18)
 • Te osoby to mają we krwi on będzie umierał to nad swym grobem będzie widział złodzieja, że kwiaty mu kradnie a tego się nie nabywa z kures. .. .m człowiek się rodzi.
 • Bardzo dobrze zrobił. Wogole widzę, ze polska policja to już coraz mniej skonczonych de.. bez szkoly, a wykwalifikowani i sumienni stroze prawa. No i coraz wiecej ładnych policjantek w patrolach. Coś słyszałem, ze premie w policji to potrafią wynosić 2pln w miesiącu. No ale to dokładnie od kuchni nie wiem jak jest, w każdym bądź razie policja zaczyna wyglądać na porządna firmę. A jeszcze odnośnie tych co prowadzą po pijaku powinno sie zrzucac w ich samochadach ze skarpy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Kazik.2000(2015-10-18)
Reklama