UWAGA!

Polował na jastrzębie i ... sam został „upolowany"

 Elbląg, Polował na jastrzębie i ... sam został „upolowany"
(fot. KMP Elbląg)

Policjanci z Młynar zatrzymali wczoraj (16 marca) 64-letniego mężczyznę, który zastawiał sidła na jastrzębie. Miał do tego celu specjalnie skonstruowana klatkę, z żywą przynętą w środku. Po zatrzymaniu tłumaczył się, że chciał upolować ptaka, bo ten zabijał mu kury. Za posiadanie urządzeń kłusowniczych odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

W miejscowości Mikołajki policjanci z Młynar znaleźli wczoraj sidła kłusownicze do łapania jastrzębi. Była to drewniana klatka pokryta metalową siatką, w której był kogut. Funkcjonariusze ustalili, że pułapkę zbudował i zastawił 64-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Nie mylili się, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty wytwarzania i zastawiania sideł kłusowniczych. Złożył wyjaśnienia i powiedział, że chciał złapać jastrzębia, gdyż ten zabija jego kury. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do roku więzienia. Przypominamy, że jastrząb jest ptakiem chronionym, a za kłusownictwo grozi kara do 2 lat więzienia i wysokie kary pieniężne.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lepiej mógł zbudować kurnik :)
 • jastrząb z immunitetem!!!
 • Wieśniaki mają jakieś dziwne poczucie, że jak mieszkają, gdzieś na uboczu, to im wszystko wolno ! Dość TEJ SAMOWOLI NA WIOSKACH !!!!!
 • To jak to jest ?Policja ma dbać o mienie w tym przypadku o kury właściciela czy polować na człowieka który chciał bronić swojego dobytku ?
 • Jastrzębi, lisów, srok od lat jak mrówków. Wytępiły już praktycznie wszystkie małe ptaki po polach i lasach. Spróbujcie spotkać kiedyś bardzo powszechnego zająca! Od pary lat bobry na Nogacie niszczą wszystko co im wpadnie w zębiska. Zniknęły perkozy, kaczki uciekły do miast. Wadliwe pojmowanie ochrony zwierząt prowadzi do katastrofy w ekosystemie. Najwyższa pora coś z tym zrobić bowiem wkrótce z poczciwym wróblem się nie spotkamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  rozsądny_ekolog(2016-03-17)
 • Ech te braniewa, młynary i pasłęki. Bardzo spektakularne sukcesy policji na ich miarę. Czy słoma z butów dalej jest na fali ?
 • Człowieka upolować żaden problem, natomiast jastrzębia trudniej. .. .psy nieumieją latać to proste
 • Sporadyczne ataki każdy jest w stanie tolerować, ale jeżeli notorycznie giną zwierzęta domowe (hodowlane), to tylko WIEŚNIAK będzie zdziwiony, że gospodarze próbują się bronić, skoro państwowe i pozarządowe instytucje (leśnictwo, koła myśliwskie itp. ) mają WYKIEŁBASIONE na całe pospólstwo, bo ciężko jest jakoś wspomóc w ochronie lub nawet w ostateczności rozważyć rekompensate. najlepiej dać wytyczne i umyć ręce etc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Ksionc(2016-03-17)
 • Najwięcej słomy z butów wystaje Wam mieszkańcom aglomeracji zwanej Elblągiem.
 • Pokaż gdzie rośnie słoma w Elblągu bo jest duży deficyt.
 • Chłop żywemu nie przepuści. .. .taka już mentalność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Decker(2016-03-17)
 • Niech się cieszy, że postawią mu zarzuty tylko za posiadanie narzędzi kłusowniczych, a nie zauważyli, że pozbawił wolności koguta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  cobytuwpisać(2016-03-17)
Reklama