UWAGA!

Porwali, pobili, teraz posiedzą

 Elbląg, Sąd wydał wyrok ws. uprowadzenia i pobicia Piotra M.
Sąd wydał wyrok ws. uprowadzenia i pobicia Piotra M. (fot. arch. portEl)

Było ich dwóch. Przyjechali autem, do którego wpakowali znajomego Piotra M. i wywieźli go na ul. Warszawską. Tam bili, kopali po głowie, aż w końcu jeden z napastników wyciągnął nóż i ugodził ofiarę w klatkę piersiową. Elbląski sąd wydał wyrok w sprawie uprowadzenia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jeden ze sprawców trafił do więzienia na pięć lat, na drugiego oko będzie miał kurator.

Listopad 2015 r. 34-letni Mariusz W., który właśnie wyszedł z więzienia, gdzie spędził dwa lata za kradzieże i rozbój oraz 19-letni Michał H. zmusili, by do ich samochodu wsiadł Piotr M. Wywieźli mężczyznę na ul. Warszawską. Tam bili swoją ofiarę, kopali po głowie, grozili śmiercią, aż w końcu Mariusz W. wyciągnął nóż i zadał cios w klatkę piersiową.
       Piotr M. trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała, miał uszkodzone płuco. Sprawę badała elbląska prokuratura, a sąd wydał wyrok.
       - Mariusz W. działał w warunkach recydywy, użył niebezpiecznego narzędzia i spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu ofiary, za co wymierzono mu karę pięciu lat pozbawienia wolności - informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Młodszy z oskarżonych, Michał H., usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na pięć lat. W tym czasie będzie przebywał pod nadzorem kuratora.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • śmieszne kary - czy to w ogóle można uznać za karę i społeczną sprawiedliwość. Naprawdę jestem za tym, aby zreformować sądy i wywalić na zbity pysk kilkudziesięciu sędziów. Pozostali powinni podlegać okresowym ocenom przydatności do pełnionej funkcji.
 • Moim zdaniem, skoro ugodził nożem w klatkę piersiową to usiłował zabić. Ciężki uszczerbek ma zdrowiu, oczywiście że tak ale tylko dlatego, że udało się przeżyć. Kiedy ktoś próbuje połamać złodziejskie łapy czy pogruchotać kolana, to z całą pewnością chce spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu, jeśli wbija nóż w klatkę piersiową to usiłuje zabić. Tak uważam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  60
  0
  OnZEga(2017-10-09)
 • @]-lkv,z\' - O karę wnioskuje prokurator, obrońca żąda łagodniejszej, Sąd bada kto ma rację i osądza czyje jest na wierzchu. Sądy rozstrzygają spory prawne pomiędzy stronami, sam nie jest stroną i pretensję należy mieć do oskarżyciela. Wszędzie pracują ludzie najpierw policja pójdzie na skróty, potem prokurator nie ma z czym wnosić o większą karę, a potem jeszcze Sąd w przypadku wątpliwości jest zmuszony rozstrzygać je na korzyść oskarżonego, 1+2+3= problem jest w naturze ludzkiej.
 • Poje.. te sądy Ziobro ma rację żeby dobrać się im do du..
 • głupio pisać, ale jak by tak to był syn sędziego lub prokuratora, to ciekawe czy byłby zadowolony z takiego wyniku. .to jest ŚMIESZNE !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  0
  Sprawiedliwy_elb(2017-10-09)
 • To jest jakaś paranoja. Recydywista co zaraz po wyjściu z kicia porwał, ciężko pobił i prawie nożem zabił człowieka i idzie za kratki tylko na 5 lat??? 2 lata już odsiedział, więc już za 3 lata wyjdzie i niemal pewne, że znowu kogoś napadnie. Gdzie my żyjemy.
 • @OnZEga - O jakich wątpliwościach mówisz? Co do winy i zamiaru sprawców? Owszem, duża wina musi leżeć po stronie oskarżyciela, czyli prokuratora, ale to sędzia rozstrzyga o winie i karze. Sędzia nie ma być - moim zdaniem - bezstronny, tylko ma tak dopierd. .. .. oskarżonemu, aby inni poszli po rozum do głowy i dwa razy zastanowili się, czy warto popełnić przestępstwo. Nie stawiajmy przepisów nad ludzką krzywdę i sprawiedliwość.
 • Działał w warunkach recydywy i tylko 5 lat dostał? Ten śmieć powinien gnić w więzieniu do końca życia. Ilu osobom ma jeszcze zrobić krzywdę, żeby w końcu go odizolować od społeczeństwa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  0
  oburzony(2017-10-09)
 • Wyrok zapadł teraz, więc dopiero będzie siedział te 5 lat. 2 lata dłużej dla nas :)
 • Przecież to była próba zabójstwa z porwaniem co najmniej 10 lat
 • KARA ŚMIERCI dla takich zwyrodnialców......a sędziowie na bezrobotne
 • @Wojteg - Nieważne, że wyrok zapadł TERAZ. Na wolności nie był od 2 lat i to co do tej pory odsiedział wlicza mu się w aktualnie wymierzoną karę 5 lat. Wychodzi za 3 lata.