UWAGA!

Posypały się mandaty za złe parkowanie na chodniku

 Elbląg, Policyjne kontrole na ul. Komeńskiego,
Policyjne kontrole na ul. Komeńskiego, fot. KMP Elbląg

Tylko jednego dnia na ulicy Komeńskiego w Elblągu policjanci wystawili aż 15 mandatów za złe parkowanie. Kierowcy lekceważyli pieszych nie zostawiając im możliwości swobodnego poruszania się po chodniku. W tej sprawie dzwonili sami zainteresowani, którzy mieli spory problem z pokonaniem nawet kilkudziesięciu metrów.

Tylko jednego dnia policjanci ukarali 100-złotowymi mandatami 15 kierowców na ulicy Komeńskiego w Elblągu. Parkowali oni na chodniku, nie pozostawiając 1,5 metra dla pieszych. Do komendy dzwoniło kilkanaście osób z tym samym problemem. Wśród nich była kobieta, która pchała wózek z małym dzieckiem i była zmuszona zjechać na ruchliwą ulicę. Problem dotyczył głównie kierowców parkujących w okolicach szpitala oraz technikum.
       - W codziennej służbie zdarzają się przypadki, gdzie kierowcy nieprawidłowo parkują. Głównie dotyczy to niestosowania się do znaków zakazów. Często stosujemy pouczenia, jednak nie przypominam sobie podobnej sytuacji, gdzie praktycznie w jednym czasie dzwoniło kilkanaście osób. Na chodniku piesi nie mieli praktycznie żadnego pola manewru. Stąd właśnie mandaty dla kierowców lekceważących prawa innych użytkowników drogi. – mówi podkom. Wojciech Skrobotun, kierownik referatu obsługi zdarzeń drogowych z elbląskiej drogówki.
       Za naruszenie przepisów dotyczących parkowania w miejscu niedozwolonym może zostać na kierowcę nałożony mandat i wysokości 100 zł oraz 1 pkt karny.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama