UWAGA!

Pracownicy sklepu zatrzymani pod zarzutem kradzieży

 Elbląg, Pracownicy sklepu zatrzymani pod zarzutem kradzieży

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem włamań i kradzieży do sklepu, w którym pracowali. Trzeci z zatrzymanych odpowie za współudział w przestępstwie. Pomagał wynosić skradziony towar z magazynu. Mężczyźni przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

Dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 46 i 25 lat zajmowało się przyjmowaniem i segregacją towaru. Przesyłany był on do sklepu z centralnych magazynów w plombowanych i pieczętowanych skrzyniach. Były to głównie ubrania, kosmetyki, elektronika użytkowa. Właśnie te rzeczy cieszyły się największym zainteresowaniem zatrzymanych. Włamywali się do skrzyń w miejscu, gdzie nie było kamer. Część ich zawartości przekazywali 18-latkowi, którego wciągnęli w ten proceder, a który jest synem 46-letniego pracownika sklepu. Jego zadaniem było wynoszenie w torbach towaru poza budynek, a później jego sprzedaż. Ich działania trwały od dwóch miesięcy. Śledczy szacują, że w tym czasie podejrzani dokonali kilkudziesięciu podobnych włamań i kradzieży. Straty jakie mogli spowodować to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cała trójka została zatrzymana na gorącym uczynku. Było to możliwe dzięki pracy operacyjnej policjantów. Część skradzionego towaru funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniach podejrzanych. 46-latek i jego 18-letni syn byli wcześniej znani elbląskim policjantom. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ojciec i syn ale masakra
 • najtrudniejsza robote mlodemu dali juz nawet w bandytce wyzysk
 • Dobre Znanni policji pewnie razem grali w piłkę
 • Elbląg to nie miasto to stan umysłu. Kilka lat temu prowadziłem u was firmę , dawałem pracę i szanse ale wolali mnie po cichu okradać. Dajesz pracę a i tak elblążanin będzie kombinował aby cię oszukać. Wyprowadziłem się z Elbląga .... problem zniknął ???? polecam innym którzy się jeszcze zastanawiają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Pracodawca 23(2019-12-21)
 • Elbląg to nie miasto to stan umysłu. Kilka lat temu prowadziłem u was firmę , dawałem pracę i szanse ale wolali mnie po cichu okradać. Dajesz pracę a i tak elblążanin będzie kombinował aby cię oszukać. Wyprowadziłem się z Elbląga .... problem zniknął ! polecam innym którzy się jeszcze zastanawiają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  Pracodawca 23(2019-12-21)
 • Pewnie , że znani to małe miasto policja i złodzieje wódkę piją po robocie
Reklama