UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Proces nie mógł ruszyć, bo w sądzie nie stawiła się matka Szymonka

 
Elbląg, Proces nie mógł dziś ruszyć, bo nie stawiła się pokrzywdzona
Proces nie mógł dziś ruszyć, bo nie stawiła się pokrzywdzona (fot. AD)

Po raz trzeci na wokandę wraca sprawa Tomasza M. oskarżonego o śmiertelne pobicie półtorarocznego Szymonka. Proces miał ruszyć dziś (25 kwietnia), ale nie ruszył, bo nie stawiła się pokrzywdzona, czyli matka dziecka. Okazało się, że odbywa ona karę pozbawienia wolności i nie dostarczono jej zawiadomienia.

Tomasz M. został już dwukrotnie skazany przez elbląską Temidę. W pierwszym procesie (wyrok zapadł w grudniu 2009 r.) sąd przychylił się do wersji oskarżonego i za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka wymierzył mu karę dwóch lat pozbawienia wolności. Uchylił także decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Odwołanie od wyroku złożyła elbląska prokuratura. Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał ponowne rozpoczęcie procesu.
       W sierpniu 2011 r. zapadł kolejny, surowszy wyrok. Tomasz M. został skazany na karę 7 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za śmiertelne pobicie półtorarocznego Szymonka. Tym razem apelację złożyła obrona. Sprawa musi zostać ponownie rozpatrzona. Oskarżony odpowiada z wolnej stopy.
       Trzeci proces miał ruszyć dziś, ale nie stawiła się pokrzywdzona, czyli matka dziecka. Sędzia tłumaczył, że zawiadomienia o terminie rozprawy były kierowane na adres zamieszkania kobiety. Dwa dni temu okazało się jednak, że odbywa ona karę pozbawienia wolności. Bez jej obecności na sali proces nie może się rozpocząć. Sędzia wyznaczył nowy termin rozprawy na 29 maja.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama