UWAGA!

Przechwycona kontrabanda

 
Elbląg, Przechwycona kontrabanda
fot. WS (arch. portEl.pl)

Pochodzące z przemytu papierosy o wartości przeszło 9 tys. zł przechwycili 12 stycznia w Elblągu funkcjonariusze miejscowej Straży Granicznej. Kontrabandę przewoziła 42-letnia Rosjanka.

Kobieta została zatrzymana, kiedy przenosiła papierosy z samochodu do mieszkania 71-letniej elblążanki. W pomieszczeniach mieszkalnych i w toyocie Rosjanki strażnicy graniczni znaleźli w sumie ponad 14 tys. papierosów, z których część miała rosyjskie znaki akcyzy skarbowej, pozostałe nie miały ich wcale. 42-latka odpowie za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo unieważnione zostało zezwolenie na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego, na podstawie którego kobieta wjechała do Polski. Straż Graniczna wydała jej też zobowiązanie do powrotu i dwuletni zakaz ponownego wjazdu.
      
por. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • wychodzi 70 wagonów to ciekawe jak to naliczyli ze wyszło 9tys? skoro srednio kozły kosztują 18zł za wagon. swoją droga to jak to jest ze polacy są gnębieni za 2 paczuszki ponad normę a taki rusek wjeżdża przez granice z takimi ilościami bezkarnie!!!!! paranoja i kanał dla rusków za każdym razem a nie co drugiego polaka trzepać za 2 paczki!!!!!
 • takie 71 letnie padło fajami handluje. zabrac emeryture!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  antystarzec(2016-01-13)
 • Przy takiej kontrabandzie z czego nasze kochane partie mają się utrzymywać? No z czego? A swoją droga to za czasów prohibicji u naszego nowego przyjaciela powstawały prawdziwe fortuny. Na ten przykład Kennedych. Dla porównania paczka w kiosku to 13 zł, więc miesięcznie wychodzi 400 zł przy jednej paczce dziennie. A to już renta z którą nie wiadomo co zrobić. Pamiętam aferę paliwową (inne też) ale wówczas w grę wchodziły miliardy, a to już inna bajka. ..
 • Tyle dla Rosjanki a 71 letniej kobiecie za znalezienie w domu nic nie zrobią bo już w podeszłym wieku
Reklama