UWAGA!

Przejechał na czerwonym, bo się spieszył

 
Elbląg, Sytuacja miała miejsce 5 czerwca tego roku około godz. 7.50 przy ulicy Pocztowej w Elblągu (kadr z filmu)
Sytuacja miała miejsce 5 czerwca tego roku około godz. 7.50 przy ulicy Pocztowej w Elblągu (kadr z filmu)

Policjanci z Elbląga prowadzili czynności wyjaśniające dotyczące niebezpiecznego zachowania kierowcy opla astry, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i stworzył zagrożenie dla pieszych oraz innych kierowców. Ustalono że autem kierował 33-latek. Mężczyzna tłumaczył się policjantom tym, że… spieszył się z dzieckiem do przedszkola.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera samochodowa innego uczestnika ruchu, który przesłał policji materiał. Widać na nim, jak opel astra kombi przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Manewr był poważnie zagrażający bezpieczeństwu. Policjanci zwrócili się do Straży Miejskiej w Elblągu o udostępnienie monitoringu oraz później do Urzędu Miejskiego o ustalenia dotyczące zarejestrowanych pojazdów typu opel astra. Na podstawie danych wytypowano jeden samochód. Policjanci ustalili, iż kierował nim 33-latek. Wezwany mężczyzna przyznał się do złamania przepisów - policjantom tłumaczył, iż manewr taki wykonał ponieważ… spieszył się z dzieckiem do przedszkola. Dodatkowo uzasadniał, że nie lubi się spóźniać, bo spóźniony z dzieckiem do przedszkola naraża się na komentarze ze strony nauczycieli. Dlatego… przyspieszył.
       33-latek otrzymał propozycję dobrowolnego poddania się karze grzywny w wysokości 1000 złotych oraz 6 miesięcy zakazu kierowania pojazdami. Na takie rozwiązanie nie zgodził się uznając, że kara jest zdecydowanie zbyt surowa. Materiały trafiły w związku z tym do sądu i to sąd rozstrzygnie teraz o wymiarze kary dla 33-latka.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Pewnie jakiś jakiś TW, emerytowany SB'ek czy inny kodomita. W całym mieście światła są fatalnie poustawiane, jadąc w 100 % poprawnie i bezpiecznie przy wyłączonej sygnalizacji można przejechać przez Elbląg w 20-30% tego czasu, co przy włączonych. Facet nie stworzył zagrożenia, a jedynie popełnił wykroczenie w mieście, które jest dla kierowców jak pole minowe. .. ale zawsze znajdzie się jakiś homosovietus, który poskarży się pani władzy "Bo tak!" Swoją drogą, filmik, który nagrał chyba "ujawnił" jego samochód. .. .
 • łapać tych zza kierownicy i karac po kilka tysięcy. może wreszcie się naucza przepisów.
 • Troche smieszna kwota mandatu, ale uprawnienia zabrane na 6 miesiecy musza bolec. Bardzo dobrze, nalezy eliminowac d...z ruchu drogowego.
 • Na własne życzenie podwyższył sobie karę mówiąc, że jechał z dzieckiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  74
  3
  24983ghf(2018-07-09)
 • Krecic, nagrywac, wysylac. .. moze to uratuje nie jedno ludzkie zycie!!!
 • no i dobrze, bo to co się dzieje na ulicach woła o pomstę do nieba
 • Mój dziadek był ormowcem bo nie dostał się do MO (za małe IQ) ale ormo dało mu stabilność i możliwości dla pilnowania porządku w socjalistycznej ojczyźnie, teraz my potomkowie. .. także mamy możliwości inwigilacji otoczenia i zgłaszania do słusznych organów. Niby nie ma ormo i sb ale wielu z nas tego bardzo bardzo brakuje. Ormo czuwa ormo radzi ormo nigdy cię nie zdradzi.
 • mam nadzieje ze sad dowali mu dwa razy wiecej!!!
 • @VN - @VN - misiu kolorowy, specu nasz ty od bezpieczeństwa. Obyś ty lub twoja rodzinka znalazła się na drodze spieszącego się "modelowego kierowcy"
 • @VN - Szanowny - Twoja konkluzja jest jakaś dziwna. .. A kogóż to ma filmik ujawnić (Twoje słowo, choć moim zdaniem, nie pasuje)? Autora czyli kierowcę auta, z którego nagranie zrobiono ? Czy tego pirata drogowego ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  2
  BlondynkazElbląga(2018-07-09)
 • To może najwyższa pora wstawać wcześniej ? Nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę. .. Nie będzie wówczas musiał ten pan wysłuchiwać pretensji, że znowu się spóźnili. .. Do pracy też się spóźnia ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36
  5
  Trzebamyślećiplanować(2018-07-09)
 • @Trzebamyślećiplanować - BZDURA z wcześniejszym wstawaniem ! Byłem z synem w przychodni gdzie dostaje specjalne zastrzyki ( jeden 4200 zł ) i pani pielęgniarce wypadł z ręki i się stłukł. Takie zastrzyki przychodzą TYLKO na SPECJALNE zamówienie musiałem szybko jechać do domu po następny a pan na ul. Niepodległości se jechał 20 km/h z papieroskiem za oknem bo on olewa innych. Jak widzisz są różne sytuacje losowe gdzie NIE DA SIE WYJŚĆ WCZEŚNIEJ. Ale to co Zrobił pseudokierowca Astry to kretynizm bo narażał też innych ludzi na kalectwo lub utratę życia.
Reklama