UWAGA!

Przyłożył nóż do szyi i zażądał pieniędzy

 
Elbląg, Tomasz B. został zatrzymany chwilę po rozboju, którego dokonał na 27-letnim mężczyźnie
Tomasz B. został zatrzymany chwilę po rozboju, którego dokonał na 27-letnim mężczyźnie (fot. KMP Elbląg)

Policjanci prewencji zatrzymali 26-letniego Tomasza B. podejrzanego o ugodzenie nożem innego mężczyzny. Wczoraj (30 stycznia) 26-latek usłyszał w prokuraturze zarzuty. Górna granica kary, jaką zagrożony jest jego czyn to 12 lat więzienia. Policja oraz prokuratura złożyły wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Zdarzenie miało miejsce w Elblągu przy ul. Robotniczej. Tam w miniony poniedziałek około godziny 18, 26-latek zaczepił innego mężczyznę. Zażądał od niego wydania pieniędzy. Sprawca wyciągnął z kieszeni nóż i przyłożył go do szyi ofiary. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny. Mężczyzna zadał swojej ofierze trzy ciosy nożem, a następnie uciekł. Do rannego 27-latka wezwano pogotowie oraz policję. Patrol, który przyjechał na ul. Robotniczą chwilę później zatrzymał 26-letniego Tomasza B. W chwili zdarzenia mężczyzna miał 1,44 promila alkoholu w organizmie. Tomasz B. usłyszał wczoraj zarzut dokonania rozboju oraz uszkodzenia ciała. Policjanci zawnioskowali o tymczasowe aresztowanie 26-latka. Napadnięty mężczyzna przebywa w szpitalu. Doznał on rany kłutej pleców i ramienia, z uwagi na stan zagrożenia spowodowany obrażeniami przeszedł też operację. Zatrzymanemu Tomaszowi B. może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Tyle bowiem za ten czyn przewiduje Kodeks Karny. Jeżeli sprawca używa niebezpiecznego narzędzia, a w tym przypadku takowym jest nóż, dolna granica kary nie może być niższa niż 3 lata więzienia.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • moim zdaniem chciał zabić. wyrwać chwasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ale dzięki(2013-01-31)
 • a to policja skrzętnie ukrywała wiadomość od poniedziałku. Pewnie bali się kolejnej skandalicznej porażki jak to bywa w takich sprawach a jak złapali to sie pochwalili
 • Dlaczego rozbój i uszkodzenie ciała, a nie usiłowanie zabójstwa?
 • powinni przywrócić karę śmierci miejsce śmieci jest na wysypisku dopóki nie będzie radykalnych przepisów dopóty degeneracji będą próbowali tfu !
 • 5 lat mu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jan matejko(2013-01-31)
 • Ten śmieć mógł tak potraktować każdego z nas. .. mam nadzieję że bardzo długo nie wyjdzie na wolność
 • phi co to jest 12 lat, których i tak nie dostanie. Powinien dostać co najmniej dwa razy tyle i jeszcze odpracowanie odszkodowania na rzecz pokrzywdzonego. Ja pier. .. więcej można odsiedzieć jak się kogoś zaije w obronie własnej. I jeszcze na ryju powinien zostać napiętnowany co y w przyszłości można go wielkim łukiem ominąć.
 • 100 procentowe usiłowanie zabójstwa, zadawał ciosy nożem śmieć !!!!!
 • Mugł oddac kase i miałby spokuj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dresss(2013-01-31)
 • jaki wogule ciolek z 15 mu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dresek(2013-01-31)
 • Dałbym CZAPE nic z niego niebędzie
 • czytałem te komentarze, odnoszę wrażenie że Jan Matejko jest" taki mądry jaki ładny", mamy takie prawo a nie inne nie my je stanowiliśmy. Fakt być może użycie noża może wskazywać na to, żę chciał zabić. Jednak tu mamy problem, właściwie dwa : pierwszy- zadane rany według wstępnej opinii biegłego lekarza medycyny sądowej MUSZĄ STWARZAĆ bezpośrednie zagrożenie dla życia, drugi - prostym rozwiązaniem byłoby przyznanie się do tego, że chciał zabić. Wiadomo, że tego nie zrobi bo wie co mu za to grozi. Jeszcze jedno, fakt jest śmieć i nie zasługuje na to by chodzić po ulicach, ciekaw jestem ile wcześniej osób okradł w ten sposób ( mam na myśli grożenie nożem), gdzie nie zostało to zgłoszone. Też jestem za zaostrzeniem kar za takie i podobne przestępstwa. Jednak ani my ani policja nie mamy wpływu na to jakie teraz mamy prawo, nie my je ustanawialiśmy. Podobno są mądrzejsi od nas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zwykły obywatel(2013-02-01)
Reklama