UWAGA!

Rzucali kamieniami w samochody i autobusy

 
Elbląg, Rzucali kamieniami w samochody i autobusy
fot. (arch. portEl.pl)

10-latek oraz dwóch 14-latków trafiło na policję. Pierwszy z nich został zatrzymany zaraz po zdarzeniu – zdarzeniu podczas, którego rzucił w jadący samochód kamieniem – szkody to uszkodzona przednia szyba. To jednak nie jedyny czyn nieletnich. Teraz zajmie się nimi sąd dla nieletnich.

Całej trójce zarzuca się dokonanie 6 podobnych do siebie czynów. Scenariusz zazwyczaj był taki sam. Nieletni wybrali sobie jeden z wiaduktów w okolicach Gronowa Górnego. Pod nim przebiega droga szybkiego ruchu. Z tego właśnie wiaduktu rzucali niewielkimi kamieniami w jadące samochody. Uszkodzili w ten sposób 4 samochody osobowe i dwa autobusy, którymi podróżowali Rosjanie. Uszkodzenia dotyczyły głownie zbitych szyb przednich.
       Straty jakie swoją „zabawą” spowodowali nieletni przekraczają kwotę 30 tysięcy złotych - na tyle bowiem, właściwie pojazdów wycenili szkody. W rozmowie z policjantami nieletni przyznali się do popełnionych czynów. Mówili, że przyjeżdżali na oddalony wiadukt rowerami bądź skuterami, schodzili na nasyp, z którego zbierali niewielkie kamienie, a następnie z takim zapasem szli na górę i rzucali w przejeżdżające auta. Trójka nieletnich odpowie teraz za 6 takich czynów. Zebrane przez policję materiały trafią do sądu dla nieletnich. To tam zapadnie decyzja o tym jaką poniosą karę. Warto pamiętać także o tym, że zgodnie z prawem za szkody (finansowe) spowodowane przez dzieci odpowiadają rodzice lub ich opiekunowie.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Z tego co pamiętam to jakiś czas temu w Elblągu zginął kierowca który dostał takim kamieniem. Wystarczy nawet malutki kamyczek rzucony małą siłą, ale gdy się zderzy z pojazdem który jedzie +100km/h to już jest pocisk. Pamiętam jak nam nauczycielka kiedyś mówiła o tym w szkole, ale z tego co wiem to teraz lepiej uczyć dzieci o tym, że mogą zmieniać płeć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  tajnyyy(2015-09-30)
 • ok 4 lata temu z tego wiaduktu gówniarze zrzucili mi plastikowa butelkę z niewielką ilością wody na samochód. Opel dostał w miejsce łączenia dachu z przednią szybą. Odgłos uderzenia i ściana wody w słoneczny dzień. !4 lat za "kółkiem"a i tak to były 3-4 najdłuższe sekundy w życiu. CO SIĘ STAŁO?HAMOWAĆ?ZJEŻDZAĆ NA POBOCZE?100 m dalej zobaczyłem w prawym lusterku dzieciaki biegnące po wiadukcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Trocin(2015-09-30)
 • kara musi być, przynajmniej 30.000 plus grzywna od zaraz od rodziców wesolej trójki.
 • Dzieciakom publiczna kara chłosty, a rodzicom 30 tyś. zł kary.
 • to się w głowie nie mieści, skoro skuterem, to nie takie małe dzieci i raczej dobrze sytuowani. .. .. Gorzej z rozumem!
Reklama