UWAGA!

Rzucił się z nożem, odpowie przed sądem

 
Elbląg, Rozbój na targowisku znajdzie swój finał w sądzie
Rozbój na targowisku znajdzie swój finał w sądzie (fot. AD, arch. portEl)

Do Sądu Okręgowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciwko 18-latkowi, który zaatakował nożem 23-letniego mężczyznę. Poszło o e-papierosa i telefon komórkowy. Najpierw była szarpanina, a następnie ofiara została raniona w udo. Sprawcy może grozić kara od 3 do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 8 października br. na terenie targowiska miejskiego. Jak informował wówczas kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu,18-latek zaatakował 23-letniego mężczyznę. Dlaczego? Bo starszy nie chciał oddać e-papierosa oraz telefonu komórkowego. Wtedy 18-latek przeszedł do rękoczynów. Szarpał, okładał pięściami po twarzy, aż w końcu ugodził swoją ofiarę nożem w udo i uciekł. Zabrał ze sobą zrabowane przedmioty warte 250 zł.
       Policjanci zatrzymali 18-latka oraz jego 15-letniego kolegę. 23-latek po opatrzeniu przez ratowników medycznych został zwolniony.
       Agresor był już wcześniej notowany, tym razem sąd aresztował go na trzy miesiące. Sprawę badała Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
       - 21 grudnia skierowaliśmy do Sądu Okręgowego w Elblągu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, który odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności - informuje Jarosław Żelazek, prokurator rejonowy w Elblągu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama