UWAGA!

Sprawca przemocy domowej aresztowany na 3 miesiące

 
Elbląg, Sprawca przemocy domowej aresztowany na 3 miesiące

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 43-latka, który podejrzany jest o znęcanie się psychiczne nad swoją matką. Mężczyzna dopuścił się czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary za znęcanie się nad rodziną.

Interwencja własna dzielnicowego z Wilcząt zakończyła się dla 43-letniego sprawcy przemocy domowej tymczasowym aresztem na okres trzech miesięcy. Informację o tym, że 43-letni syn znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją matką policjant sprawdził w piątkowe popołudnie. W trakcie wizyty okazało się, że 43-letni syn wyzywał, kopał, bił po głowie i wyganiał z domu 67-letnią matkę, a także groził spaleniem gospodarstwa brata. Policyjna wizyta zakończyła się dla awanturnika zatrzymaniem w policyjnym areszcie, a zgromadzone przez dzielnicowego oraz policjantów dochodzeniowych informacje o znęcaniu się nad rodziną dały podstawę do skierowania w trybie pilnym wniosku o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy.
       Dzisiaj (13 lutego) sąd zadecydował o tymczasowym areszcie wobec 43-latka. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w więziennej celi, oczekując na rozprawę sądową. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku 43-latka kara będzie surowsza, ponieważ dopuścił się jej w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawiania wolności za to samo przestępstwo.
      
KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama